Fiberoptik hırsızları hat değiştirdiFiberoptik hırsızları hat değiştirdi :İstanbul-Edirne arasında yenilenme çalışması süren tren hattından fiberoptik kablo ve metal koruyucular ikisi kadın 5 kişi tarafından çalındı. İhbar üzerine harekete geçen jandarma kablolar ve metalleri bir kamyonet ile at arabasına yükleyen hırsızları yakaladı.

Uluştarma Bakanlığı Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi 2’inci etap tüneli arasında 530 metre sinyalizasyon ve haberleşme kablosu çalınmasının ardından hırsızlar hırsızlar hat değiştirdi. İstanbul-Çerkezköy arası yenileme çalışmaları devam eden demiryolu tüneline giren hırsızlar, sinyolizyasyon ve habirleşme de kullanılan fiberoptik kabloları kesip metal koruycu kapakları söküp kaçtı.

İhbar üzerine harekete geçen Çatalca İlçe Jandarma ekipleri hemen bölgeyi abluka altına aldı. Tüm yollar tutuldu. Kısa süre sonra ise kablo hırsızları bulundu. Kestikleri yaklaşık 300 metre uzunluğundaki kablo ile yaklaşık 3 ton ağırlığındaki metalleri bir kamyonet ile bir at arabasına yükleyen ikisi kadın 5 hırsız yakalandı. Kadınlar E.A (22), B.Ç (18) ile N.P.(45), K.I.(31) ve Z.D.(36) göz altına alındı. Kamyonet ve at arabasında ele geçirilen kablo ve metal kapaklar, demir yolu yetkililerine teslim edildi. Gözaltanı alınanlardan N.P.’nin hurda işiyle uğraştığı öğrenildi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.