İETT ‘den Ramazan’a hususi hatlar ve 24 saat seferİETT ‘den Ramazan’a hususi hatlar ve 24 saat sefer :İETT her Ramazan ayında hizmete sunduğu “Ramazan Hattı” bu sene da sefer yapacak. Bazı hatlar 24 saat çalışacak şekilde düzenlenirken, Ramazan ayına hususi hatlar ise 15 dakikalık fasıla ile ring seferler düzenleyecek. Ayrıca bu sene hususi faaliyet alanlarından metrobüs duraklarına da hatlar konulacak.

İETT İstanbul’da yaşayanların ulaşım konusunda rahat bir Ramazan ayı geçirmesi için hazırlıklarını tamamladı. Ramazan’da çalışan Eyüp-Beyazıt hattına ilaveten bu sene Yenikapı faaliyet alanından Cevizlibağ Metrobüs İstasyonu’na ve Maltepe faaliyet alanından Uzunçayır Metrobüs İstasyonu’na da hatlar konuldu. Yeni hatlar 15 dakikada bir sefer yapılacak.

Vatandaşın Ramazan duraklarına hususi sefer

Eyüp- Beyazıt Ramazan hattının güzergâhı bu sene da değişmedi. Seferler; Eyüp Sultan, Düğmeciler, Nişanca, Eyüp Sultan Bulvarı, Demirkapı, Şehitlik, Edirnekapı Surdışı, Edirnekapı, Acıçeşme, Karagümrük, Atikali, Yavuzselim, Balipaşa, Hasan Halife Mahallesi, İskenderpaşa, Aksaray, Ordu Caddesi, Laleli ve Beyazıt güzergahında yapılacak. Böylelikle İstanbullular Ramazan ayında ziyaret edilebilecek tarihi ve manevi değeri bulunan bir fazla camiye kolaylıkla ulaşabilecek.

24 saat çalışacak hatlar ise şöyle;

15F Kadıköy – Üsküdar – Ortaçeşme

40 Taksim – Sarıyer

110 Kadıköy – Taksim

E-10 Kadıköy – Kurtköy – Sabiha Gökçen H. Limanı

11ÜS Üsküdar – Sultanbeyli

130A Kadıköy – Tuzla

89C Başakşehir 4 – 1. Etaplar – Taksim

25G Sarıyer-Hacıosman-Mecidiyeköy-Taksim

34G Beylikdüzü-Söğütlüçeşme

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.