İstanbul-Ankara YHT seferleri için son tarih 5 Temmuzİstanbul-Ankara YHT seferleri için son tarih 5 Temmuz :29 Ekim 2013’den buyana başlatılması beklenen İstanbul-Ankara hattındaki Yüksek Hazlı Tren (YHT) seferleri için yeni bir tarih ortaya atıldı. İstanbul-Ankara arasında tarifeli seferlerin 5 Temmuz Cumartesi günü başlayacağı konuşuluyor.
ERDOĞAN BAŞLATACAK

1 Temmuz salı günü Ankara’da Cumhurbaşkanı adaylığını ilan etmesi beklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, 5 Temmuz Cumartesi günü İstanbul-Ankara hızlı tren seferlerini başlatması, bu trenle birlikte 10 Ağustos’taki seçim kampanyasına da başlaması planlanıyor. Erdoğan, 5 Temmuz Cumartesi günü İstanbul-Ankara arasında Yüksek Hızlı Tren seferlerini başlatırken, İzmit’ten de trenle geçip, Cumhurbaşkanı adayı olarak ilk mesajlarını verecek.
İZMİT GAR’I ÇOK EKSİK

İstanbul-Ankara hattında Yüksek Hızlı Tren seferleri 5 Temmuz Cumartesi günü başlarsa, İzmit Gar’ı buna nasıl hazır olacak bilinemiyor. Halen İzmit Garında personel bile yok. Peron, yaya köprüleri tamamlanmadı. İstanbul-Ankara hızlı treni bu kadar gecikmenin ardından seferlere başlar da Gar hazır olmadığı için İzmit pas geçilirse, bunun hesabını da ilimiz yetkilileri veremeyecektir.
HATTI KOMANDOLAR KORUYOR

İstanbul-Ankara arasındaki hızlı tren seferlerinin en son mart ayında başlayacağı açıklanmış, ancak güzergahtaki kabloların sabotaj amaçlı olarak alınması nedeniyle seferler ertelenmişti. Kablo hırsızlığının en yoğun olduğu Sapanca-Pamukova arasındaki bölgede son zamanlarda tam techizatlı komandolar 24 saat kesintisiz nöbet tutuyorlar. Bu sayede demiryolu hattındaki kablo hırsızlıklarının önünün kesildiği, güzergahın güvenli hale getirildiği bildiriliyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.