İZBAN istasyonu için imza topladılarİZBAN istasyonu için imza topladılar :Harmandalı kavşağında İZBAN istasyonu yapılması için Balatçık, İnönü, Uğur Mumcu, Ahmet Efendi, Cumhuriyet ve Harmandalı mahallelerinin muhtarları topladıkları imzaları Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’a sundular.

Çiğli’de bulunan Balatçık Mahallesi Muhtarı Cahit Tilki, İnönü Mahallesi Muhtarı Kazım Sönmez, Uğur Mumcu Mahallesi Muhtarı Hıdır Işık, Ahmet Efendi Mahallesi Muhtarı Ferman Kaya, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ufuk Ünnü ve Harmandalı Merkez Mahallesi Muhtarı Bekir Kılınç, Harmandalı girişinde İZBAN istasyonu kurulması için kolları sıvadı. Kısa sürede 10 bin imza toplayan muhtarlar imzalı dilekçelerini Başkan Hasan Arslan’a ilettiler. Gerekli tüm kurum ve kuruluşlarla görüşerek bu talebi gündemde tutmak ve bölgede bir istasyon yapılması için gerekli girişimlerde bulunacağına dair muhtarlara söz veren Başkan Hasan Arslan, bölgeye acilen bir İZBAN istasyonu yapılmasının kendisinin de gündeminde olduğunu vurguladı.

BAŞKAN ARSLAN; İZBAN İSTASYONU GÜNDEMİMİZDE

Başkan Hasan Arslan, Ahmet Efendi Mahallesi’nde kurulması istenen İZBAN durağından hem Harmandalı bölgesinde bulunan mahallelerde yaşayan vatandaşların, hem de Katip Çelebi Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler ve öğretim görevlilerinin yararlanacağına dikkat çekti. İZBAN istasyonu konusunun bir süredir gündeminde olduğunu belirten Başkan Hasan Arslan, “Mahallelerimiz için en güzel hizmetleri getirmek istiyoruz. Vatandaşımızın istasyon konusunda talebi var.

Biz de bu bölgeye bir istasyon istiyoruz. İZBAN durağı kurulması sadece bizimle ilgili bir durum değil. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZBAN yetkilileri ile görüşeceğiz. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan’ın da desteğini alacağız. Üzerimize düşen ne ise onu yapacağımızdan emin olmanızı isterim” dedi.

İSTİSNASIZ HER SORUN MUHTARLAR MASASINDA ÇÖZÜLECEK

Çiğli’de görev yapan muhtarların sorunlarını teker teker dinleyen ve notlar alan Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, muhtarlarımızın sorunlarına çare bulmanın öncelikli görevleri arasında olduğunu söyleyerek diyalogla bu işi yürütebileceklerini belirtti. Artık yeni bir döneme girildiğinin sinyalini veren Başkan Arslan, “Muhtarlar masası projemizi hayata geçirdik.

Tüm mahalle muhtarlarımızın sorunlarını çok önemsiyoruz. Muhtarlar masası işlerin takipçisi olacak. Aynı saat gibi işleyecek, sorunlar hemen kaydedilip çözülecek. Hiçbir kimse sorunlarına çare bulunması konusunda engellemeyle karşılaşmayacak. Çiğli Belediyesi en güzel hizmeti vermek, en güzel projeleri sunmak için var” dedi.

İZBAN DURAĞI İÇİN “10 BİN İMZA”

Ahmet Efendi Mahalle Muhtarı Ferman Kaya da, mahalleleriyle ilgili en önemli talebin İZBAN istasyonu olduğuna dikkat çekerek, ulaşımı rahatlatması beklenen İZBAN metro durağı sayesinde yaşlı ve çocuklar için seyehat etmenin çile değil keyif haline geleceğini söyledi.

Altı mahallenin duraktan yararlanacağına dikkat çeken Kaya, “Sadece mahalle halkı değil, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi öğrencileri için de bu durak gerekli” dedi.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.