İzmir’den İşçiler Manisa OSBye Trenle Taşınacakİzmir’den İşçiler Manisa OSBye Trenle Taşınacak :Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB) Müdürü Funda Karaboran, İZBAN ile Menemen’e gelen işçilerin Menemen’deki aktarma istasyonundan MOSB’ye trenle taşıyacaklarını söyledi.

İşçilerin ulaşım sorunlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Karaboran, İzmir’den Manisa’ya günlük 27 bin işçinin gidip geldiğini hatırlatarak, sorununun çözülmesi amacıyla çalışma başlattıklarını kaydetti. İzmir’de, İZBAN hattının kullanıldığı her noktadan personel taşımacılığına yönelik çözümler geliştirdiklerini aktaran Karaboran bu kapsamda TCDD ile bir proje imzaladıklarını belirtti. Karaboran, “Proje ile ikinci bir demiryolu hattını yapıyoruz. İnşaatı devam ediyor. Ağustos ayında tamamlanacak” dedi.

Menemen’in aktarma istasyonu olacağını kaydeden Karaboran şunları söyledi:

“Menemen’e kadar birey kendi imkanlarıyla gelmiş olacak ya da firmalar organizasyon yapacak. Menemen’den bizim Lojistik Merkezimize 30 dakikada ulaşabilecek. Hali hazırda 8 kilometrelik bir demiryolumuz var. Sadece içeride yeni bir çatal yapıyoruz. İzmir’den Manisa’ya günlük 27 bin işçi gidiş geliş sayısı var. Yıllardır söylenen 3 bin 5 binden daha fazla bir rakamı konuşuyoruz. Bir mototren kiralıyoruz. Mototren bir seferde 400-600 kişiyi getirebilecek. Tamamıyla vardiya sistemine uygun olarak seferler yapılacak.”
Eylül ayında devreye girecek

Trenle işçi taşımacılığının Eylül ayında başlayacağının bilgisini veren Karaboran, Manisa Büyükşehir Belediyesi ile de şehiriçinden OSB’ye uzanacak olan demiryolu taşımacılığına yönelik görüşmelerin de devam ettiğini söyledi. Karaboran, iki sistemin hizmete alınmasıyla birlikte ulaşımın ve sanayicinin rahatlayacağını söyledi.

MOSB’ye getirilen işçilerin buradan fabrikalara dağıtımının yapılacağını sözlerine ekleyen Karaboran, bu proje sayesinde İzmir-Manisa karayolu trafiğinin de rahatlayacağını ifade etti.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.