Karatayda Hedef 250 Bin Ton Asfalt

Karatayda Hedef 250 Bin Ton Asfalt :Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 2013 yılında hedefin üstünde 223 bin ton asfalt döküldüğüne dikkat çekerek, bu yıl dökülecek asfalt hedefinin 250 bin ton olduğunu söyledi.
Alt yapısı tamamlanan cadde ve sokaklarda asfalt çalışmalarını sürdüren Karatay Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarını ilçe merkezi ile sınırlamazken yeni bağlanan mahallelerde de gerek soğuk asfalt gerekse de sıcak asfalt çalışmalarına devam ediyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 2013 yılında hedefin üstünde 223 Bin Ton asfalt döküldüğüne dikkat çekerek bu yıl dökülecek asfalt hedefinin 250 bin ton olduğunu vurguladı. Fen İşleri Müdürlüğü asfalt ekiplerinin Küçük Kumköprü Caddesi, Akkuyucak Caddesi devamı, Sarıcami Sokak, Özütoprak, Öztokacı, Hamit ve Zincir Sokakta çalışmalarını tamamladığını kaydeden Başkan Hançerli, ilçe genelinde asfaltsız sokak ve cadde bırakmamak için ellerinden gelen gayreti sarf ettiklerini söyledi. Asfaltı biten cadde ve sokaklarda Büyükşehir Belediyesince yol çizgilerinin çizildiğini belirten Başkan Hançerli, belediye ekiplerinin eskiyen ve deforme olmuş cadde ve sokakların asfaltını yenilerken diğer taraftan da tretuvar çalışmalarını sürdürdüğü ifade etti.
Amaçlarının ilçe halkına daha modern tesislerde hizmet vererek Karatay’ı 21. yüzyıla taşımak olduğunu kaydeden Başkan Hançerli, “Bize düşen görev hemşerilerimizin bize verdiği emaneti en iyi şekilde değerlendirerek hizmeti doruk noktasına çıkarmaktır” dedi.
Hançerli ayrıca dökülen asfaltın hemşehrilerinin kendilerine ait olduğunu ve ona göre gerekli ihtimamı ve özveriyi göstermelerini istedi.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.