Karşıyaka ve Konak Tramvayı start alıyor

Alaybey-Karşıyaka-Mavişehir arasındaki yaklaşık 10 kilometrelik güzergahta yapılacak Karşıyaka ve Konak Tramvayı için inşaat ve 38 adet tramvay araçlarını da kapsayan yapım ihalesine 26 Şubat 2014 tarihinde yapılmıştı. Alaybey-Karşıyaka-Mavişehir arasındaki 9.7 kilometrelik güzergah üzerinde 15 durak ve 17 tramvay aracı olarak planlanan tramvay hattının gidiş-geliş şeklinde iki hattan oluşuyor.


İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından metroya ve İZBAN’a tamamlayıcı olarak yapılan tramvay projelerinin kazanan firma Gülermak inşaat, elektrik, elektro mekanik işlerinden sorumlu, hatta çalışacak araçları ise Durmazlar üretecek. ARGE konusunda Dünya lideri olan Durmazlar firmasınin ürettiği araçlar Bursa sokaklarında yoğun olarka kullanılmakta. Aynı titizilikle çalışan Durmazlar firması, daha dinamik görümüne sahip 38 araçlar için imalat hattını hazırladı. Çift taraflı araçlar yakında İzmir halkına tanıtılacak.

Alaybey-Karşıyaka-Mavişehir arasındaki 9.7 kilometrelik güzergah üzerinde 15 durak ve 17 araçlı olarak planlanan tramvay hattı Karşıyaka için öenmli bir kentiçi ulaşımına imza atacak. İzmir Çevre yolundaki yoğun yerleşim alanları, konforlu İpekböceği tramvaylarıyla Bostanlı ve Karşıyaka Vapur İskelelerine bağlanıyor.

RayHaber tarafından çizilen interaktif harita için aşağıdaki haritaya bakınız:Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar