Konyanın ulaşım projelerinde son durumKonyanın ulaşım projelerinde son durum :Ak Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Konya’nın ulaşım projelerinde gelinen son nokta hakkında bilgi verdi. Lojistik Merkezi ile YHT Garının ihalesi bu ay yapılacak. Havaalanı Terminal binası da bitiyor.

Ak Parti Konya Millekvekili Ayşe Türkmenoğlu, düzenlediği basın toplantısında, Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’ın hafta sonu Konya’ya yaptığı ziyareti değerlendirdi. Ak Parti’nin 36. İl Danışma Meclisine katılan Bakan Elvan’ın her gelişinde olduğu gibi yine müjdeler verdiğini anlattan Türkmenoğlu, Elvan’ın Lojistik Merkezi’nin ihalesinin 26 Haziran’da yapılacağını açıkladığını belirtti.

Konya – İstanbul arasını 3,5 saate düşürecek hızlı tren seferlerinin en kısa zamanda başlayacağını anlatan Türkmenoğlu “Yüksek Hızlı Tren garının ihalesini ise 24 Haziran’da yapacağız. 22 kilometrelik Yeni Çevre Yolu konusumda da ihaleye yapılan itirazın sonuçlanmasını bekliyoruz. Havaalanı Terminal binasının inşaatı ise, 25 Haziran’da tamamlanıyor. Bakanımız da açıkladı, Veri Merkezi’nin Meram bölgesine yapılması noktasında çalışmalar sürüyor. Yine Kaşınhanı – Çumra arasının bölünmüş yol çalışmaları da bu yıl içinde bitirilecek.” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.