Salamis yolunda tramvay olacakSalamis yolunda tramvay olacak :Gazimağusa Belediyesi Başkanı adayı İsmail Arter, UBP ve DPUG’li milletvekillerinin de katıldığı basın toplantısında projelerini anlattı.

Gazimağusa Belediyesi başkanlığına önce Demokrat Parti Ulusal Güçler’den (DPUG) aday olan, daha sonra karar değiştirerek bağımsız olarak seçime girdiğini açıklayan İsmail Arter, UBP ve DPUG’li milletvekilleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Arter, Palm Beach Hotel’de düzenlenen basın toplantısında Gazimağusa’ya Belediye Başkanı seçilmesi durumunda hayata geçirmeyi düşündüğü 29 projeyi anlattı.

En önemli projelerden birinin Salamis yolunun tek yönlü olacak şekilde yeniden düzenlenmesi ve tramvay projesi olduğunu söyleyen Arter, tramvayın KKTC için bir ilk olacağını ve çevre dostu projeyle hava kirliliğinin önleneceğini, trafiğe rahatlama sağlanacağını söyledi.

Basın toplantısına Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif, UBP Genel Sekreteri Sunat Atun, UBP milletvekilleri Hamza Ersan Saner ve Erdal Özcenk, DPUG Genel Sekreteri Hasan Taçoy, DPUG milletvekilleri Hakan Dinçyürek ve Fikri Ataoğlu ile UBP Gazimağusa İlçe Başkanı Resmiye Eroğlu Canaltay ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.