Şemikler İZBAN alt geçidi için geriye sayım başladıŞemikler İZBAN alt geçidi için geriye sayım başladı :Karşıyaka Şemikler’de Bostanlı ve Demirköprü ile bağlantı alt geçitle yeniden sağlanıyor.

Karşıyaka Şemikler’de İZBAN hattının geçmesi sebebiyle kesintiye uğrayan yaya ulaşımı, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan alt geçitle yeniden sağlanıyor. Fiziki şartlar sebebiyle yapımı birçok zorluk içeren, inşaat sırasında 160 fore kazık ve 191 beton kolon kullanılan alt geçit, çevre düzenlemelerinin ardından önümüzdeki günlerde hizmete girecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Şemikler sakinleriyle yaptığı toplantılarda mutabakat sağlanarak kapatılan hemzemin geçidin yerinde yapımına başlanan yaya alt geçidinin inşaatında işin en zor kısmı olarak nitelendirilen demiryolu hattının askıya alınmasını da halleden yetkililer, tünel dahil bütün betonarme imalatları tamamladı. Çevre düzenlemesinin ardından alt geçit, bölge halkına hizmet vermeye başlayacak.

Geriye sayımı başlanan proje kapsamında Erdoğan Akkaya Sokağı, Merkez Camisi ve pazaryerinin önünden geçen 6418 Sokak’a bağlayacak şekilde yaya alt geçidi inşa edildi. Yaklaşık 5 metre zemin altından yapılan geçidin genişliği 6 metre. Alt geçit için yaklaşık 32 metrelik tünel yapıldı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.