DDY Kaklıktan yapacağı taşımada indirime gittiDDY Kaklıktan yapacağı taşımada indirime gitti :Denizlili sanayicilerin itirazı Devlet Demiryolları’na (DDY) geri adım attırdı. DDY, Kaklık Lojistik Merkezi’nden İzmir’e yapılacak yük taşımacılığının tarifesinde yeniden düzenleme yaparak, indirime gitti.

Vali Abdülkadir Demir, Honaz Kaymakamı Turgut Gülen, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği Başkanı Mehmet Çelikkol ile yönetim kurulu üyesi Samet Gündüz’ünde katıldığı toplantıda, DDY’nin Kaklık Lojistik Merkezi’nden, İzmir Alsancak ve Biçerova limanlarınayapacağı taşımanın birim fiyatlarında revizyona gittiğini açıkladı.

Lojistik merkezden taşımacılığın başlamasının ardından sanayicilerden fiyatın yüksek olduğu ile ilgili şikayetler geldiğini anımsatan Vali Demir, “Kısa bir süre önce faaliyete geçen Kaklık Lojistik Merkezi’nden İzmir Alsancak ve Biçerova Limanları’na yük taşımacılığı başlamıştı. Ancak sanayici, demiryolu ile taşımacılığın karayolundan daha pahalı olduğunu dikkat çekerek, taleplerini dile getirmişlerdi. Demiryolları bu itirazları dikkate alarak ücretlerde düzenleme yaptığını bildirdi. Yapılan düzenlemeye göre, Kaklık Lojistik Merkezi’nden Alsancak’a taşınan yükün tonu 19 TL’den 16,5 TL’ye, Biçerova Limanı’na taşınan yükün ttonu ise 21,5 TL’den 19 TL’ye indirildi” dedi.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.