Yenimahallede Hedef 100 Bin Ton Asfalt Serimi

Yenimahallede Hedef 100 Bin Ton Asfalt Serimi :Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 2014 yılı asfalt programı çerçevesinde ilk 5 aylık sürenin sonunda ilçe genelinde 21 bin 835 ton asfalt serimi yapıldığını, sezon sonuna kadar 100 bin tonluk asfalt hedefine ulaşacaklarını bildirdi. Son günlerde hız kesmeden devam eden yağışlar nedeniyle çalışmalara zorunlu olarak ara veren ekipler, yağışların durmasının ardından kaldıkları yerden devam edecekler.
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin dört bir tarafında gece gündüz çalışıyor. Ocak ayından bu yana; Yenimahalle Merkez, Batıkent, Demet, Gazi Mahallesi, Özevler ve Şentepe’de hummalı bir çalışma yürütülüyor. İlçe genelinde şuana kadar 21 bin 835 ton asfalt serimi yapılırken 69 bin 332 metrekare yeni yol açıldı. Bunun yanı sıra 30 bin 354 metre bordür yapan ekipler, 15 bin 793 metrekare de kilit taşı döşedi.
Her yıl 100 bin ton olmak üzere 5 yılda 500 bin tonluk bir asfalt hedefi belirlediklerini ifade eden Yaşar; Sadece belirli mahallelerde değil Yenimahalle’nin yapılaşması tamamlanan her bölgesinde bu çalışmalara ağırlık verildiğini söyledi.
ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Varlık, Ergenekon, Turgut Özal, Demet ve Yenimahalle Merkez’de asfalt ve kaldırım yenileme çalışmaları devam ederken, bordür, tretuvar, istinat duvarı çalışmalarına da ağırlık veren Yenimahalle Belediyesi, yılsonuna kadar 300 bin metrekare malzemeli yol bakımı, 90 bin metre bordür ve 130 bin metrekare tretuvar yapımı gerçekleştirmeyi hedefliyor. Son günlerde hız kesmeden devam eden yağışlar nedeniyle çalışmalara zorunlu olarak ara veren ekipler, yağışların durmasının ardından çalışmalara kaldıkları yerden devam edecekler.
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar