YHT hattında açık tehlikeYHT hattında açık tehlike :Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattındaki yüksek gerilim tehlikesine önlem olarak yerleştirilen bariyerlerin, her iki yanının da açık bırakılması kafaları karıştırdı. Hat çevresindeki önlem komedisi, “Bu kadarına da pes” dedirtti.

Önlem alındı
Kent merkezinden geçen demiryollarının yer altına alınması çalışmaları kısa süre önce tamamlandı. Zübeyde Hanım Caddesinde bulunan demiryolu raylarının kaldırılmasıyla, YHT seferleri yer altından verilen yeni hattan yapılmaya başlandı. Burada bulunan yüksek gerilim hattının oluşturduğu tehlike nedeniyle, eski Muttalip Geçidinden yer altına inen demiryolunun yanında bariyerlerle önlem alındı.

Açık bırakıldı
Bariyerlerin üzerine 25.000 Volt Elektrik Akımı ve Yüksek Gerilim/ Yaklaşmayın uyarılarının bulunduğu levhalar yerleştirildi. Elektrik akımının verildiği hat ile yaya yolunu birbirinden ayıran bariyerlerin arasının açık bırakılması ise şaşkınlık yarattı. YHT hattında oluşan açık tehlikeye karşı önlem alınmasını isteyen vatandaşlar, “İki bariyerin arası açık bırakılacaksa bu uyarıların ne anlamı var?” diyerek duruma tepki gösterdi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.