YHT hattını kırsalda jandarma komandolar koruyacakYHT hattını kırsalda jandarma komandolar koruyacak :Eskişehir-istanbul arasında Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının açılmasını geciktiren kablo hırsızlıklarına karşı jandarma komando birliği devreye sokuldu. Timler halinde görevlendirilen jandarma komandolar, demiryolu hattının güvenliğini sağlayacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul – Eskişehir arasındaki YHT hattında sinyalizasyon ve haberleşme hattı kablolarının kesilmesinin seferleri geciktirdiğini açıklarken güvenlik güçleri hırsızlık ve sabotaja yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Hattın geçtiği ve hırsızlığın yoğun olduğu bölgelerde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Sapanca ilçesinde polis, 20 kişilik özel ekiple hattın güvenliğini sağlamaya çalışıyor. Kırsalda ise demiryolunun güvenliği için özel jandarma komando birliği görevlendirildi.

Sakarya’ya bağlı olan ancak İstanbul’daki asayiş olaylarında görevlendirilen, bir jandarma komando birliği, YHT hattının güvenliğini sağlamak amacıyla şehre geri döndü.

Birlik timler halinde hırsızlık ve sabotaja yönelik devriye görevi yapacak.
YHT hattının Sapanca kesiminde geçen ay 2,5 kilometrelik haberleşme ve sinyalizasyon kablosu çaldıkları öne sürülen 4 kişi gözaltına alınmıştı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.