Alaaddin Mevlana Arası Tramvay çalışmasına tepkiAlaaddin Mevlana Arası Tramvay çalışmasına tepki :Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmasına başlanan Alaaddin -Mevlana arası tramvay hattı çalışmaları vatandaşı çileden çıkardı. Ramazan günlerine denk gelen çalışmaya bir tepkide Altunel’den geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nden Konya Büyükşehir Belediye başkan adayı olan genç işadamı Mehmet Emin Altunel tramvay çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Seçimlerden önce tramvay hatlarıyla ilgili yapılan yanlışlıkları anlattığını dile getiren Altunel, biz vatandaşımıza orada yapılacak çalışmaların kendilerine zarar vereceğini anlattık. Yapılan iş gereksizdir. Onca ağacı kesmeye değmeyecek kadarda basittir diye konuştu.

Altunel “Konyamızda turizm sorunu var. Biz turistleri yürütemiyoruz. Otobüsten inen müzelerimizi geziyor ve tekrar aracına biniyor. Gelen turistleri yürütmeliyiz ki oradaki esnafımız para kazansın” dedi. Bölgedeki yolun çok dar olduğunu dile getiren Altunel yapılan çalışmayla birlikte yol iyice daralacak. Sonuç olarak da bu işten en çok zararı yine esnafımız görecek” diye konuştu.

Seçimlerden önce başta Belediye Başkanı Tahir Akyürek olmak üzere her kesimi bu konuda uyardığını ve medyada televizyonlarda defalarca kez anlattığını ifade eden Altunel “Ozamanda söylemiştim. Bu ihale derhal iptal edilmelidir. Yapılan icraatlar göz boyamaktır. Yapılan her icraat yandaşlara peşkeş çekilmektedir. Yapılan lüzumsuz harcamalar Konya’nın kaynaklarına zarar vermektedir ve şehrimizin sırtına yük olmaktadır” dedi. O alan daha verimli kullanılabilir” diyen Altunel “Orayı kapatırsınız trafiğe hem vatandaşlarımız hem de gelen turistler o bölgeden yürüyerek Mevlana meydanına ulaşır. Hem vatandaşımız rahat bir caddeye kavuşur hem de esnafımızın yüzü güler. 2 km lik tramvay hattı için yapılan bu eziyet baştan sona yanlıştır diye konuştu.

Ağaçlar kesilerek yollar daraltılarak kültür vadisi olmaz diyen Altunel “Şehrimiz dümdüz ve geniş bir bölge. Ama yöneticilerimiz sayesinde tıkış tıkış şehir meydanında nefes alamıyoruz. Alaaddin-Mevlana güzergâhı şehrimizin tarihinde önemli bir yere sahip. Yemyeşil alanlarla doldurarak insanların o bölgede rahat sosyal faaliyetler yapabilmelerini sağlamak yerine bu külüstür tramvay aşkı ve bu eziyet nedir” diye konuştu.
Altunel “Mevlana müzesi önündeki ağaçların yok yere kesilmesini de unutmadıklarını dile getirerek bu kesilen ağaçların hesabı bir gün mutlaka sorulur” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.