Posted on Leave a comment

Ankara-Eskişehir-İstanbul Hızlı Tren Hattı

Ankara-Eskişehir-İstanbul Hızlı Tren Hattı :AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, kısa bir süre sonra güzel bir törenle Ankara-Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı (YHT) hattı da hizmete açılacaklarını bildirdi.

Koca, yaptığı yazılı açıklamada, hükümet tarafından Eskişehir’e ulaştırma alanında büyük yatırımlar yapıldığını belirterek, Eskişehir’in şehir içi trafiğin rahatlamasında büyük rol oynayan çevre yolu, alt geçitler, üst geçitler, köprülü kavşaklarla AK Parti döneminde tanıştığını kaydetti.

Ulaştırma ve haberleşme alanında 12 yılda kente 3,2 milyar liranın üzerinde yatırım yapıldığını vurgulayan Koca, şunları kaydetti:

“AK Parti iktidarı döneminde Eskişehir, YHT konforuyla da tanıştı. Hızlı tren projesini destekler nitelikte alt ve üstgeçitler de inşa edildi ve çalışmaya devam ediyoruz. Bugüne kadar şehrimize 20’nin üzerinde alt geçit, üst geçit ve köprülü kavşak kazandırdık. Bu hizmetlerden birisi de Eruğrulgazi Üstgeçiti’dir. Şehir içi araç ve YHT trafiğini daha güvenli bir hale getirecek olan Eruğrulgazi Üstgeçit çalışmasında artık son aşamaya gelindi. Yapım çalışmaları tamamlandı. Asfalt atılmasını bekliyoruz. Asfalt çalışması tamamlanır tamamlanmaz; Ertuğrulgazi Üstgeçidi bir hafta içerisinde hemşehrilerimizin hizmetine sunulacaktır.”

-“İstanbul’a yüksek hız ve konforla ulaşacağız”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini de ileten Koca, “Bilindiği gibi Eskişehir-Ankara ve Eskişehir-Konya YHT seferleri hemşehrilerimizin hizmetine açılmıştı. Kısa bir süre sonra güzel bir törenle Ankara-Eskişehir-İstanbul YHT hattı da hizmete açılacaktır. Böylelikle hemşehrilerimiz İstanbul’a da yüksek bir hız ve konforla ulaşacak ve şehrimiz, demiryolu ağında merkez olma konumunu daha da perçinlemiş olacaktır” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.