Ankara İstanbul Hızlı Treni kaza yaptıAnkara İstanbul Hızlı Treni kaza yaptı. Ulaştırma Bakanı’nın “sabotaj yapıldı” diyerek açılışını 11 Temmuz’a erteledi yüksek hızlı tren kaza yaptı. Deneme sürüşü yapan “Piri Reis” treni, ray bakım makinesine çarptı.

Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi kapsamında Köseköy-Gebze kesimindeki hatta deneme sürüşü yapan “Piri Reis” treni, ray bakım makinesine arkadan çarptı.

Dilovası Diliskele Tüneli mevkisinde deneme sürüşü yapan ve üzerinde “test treni” yazan Piri Reis adlı tren, henüz belirlenemeyen bir nedenle ray bakım makinesine arkadan çarptı. Kazada, tren ve bakım makinesinde hasar oluştu. Olay yerine gelen polis ve demiryolları ekipleri, bölgede güvenlik önlemi aldı. Ekipler, iş makineleriyle hasar gören vagon ve ray bakım aracını kaldırmak için çalışma başlattı.

1 hafta sonra açılacak
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, yüksek hızlı tren çalışmalarına “sabotaj” yapıldığı iddiasıyla açılışı sürekli ertelemiş, Başbakan Erdoğan’ın da katılacağı açılış için en son tarih olarak 11 Temmuz belirlenmişti.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.