Augsburg tren garı ‘na yapılan tünel çalışmaları devam ediyorAugsburg tren garı ‘na yapılan tünel çalışmaları devam ediyor  :Almanya’da Türklerin yoğun olarak yaşadığı kentlerden Augsburg’da şehri modernleştirme projesi kapsamında yapılan çalışmalar sürüyor. Bu bağlamda Augsburg Ana Tren Garı’nın altından geçirilecek çift katlı tramvay ve yolcu geçiş tünelinin kazı ve inşa çalışmaları da devam ediyor.

Proje ile şehrin alış veriş caddeleri yeniden yapılandırılıp daha modern hale getirilirken, bu tünel sayesinde şehir içi toplu taşıma sisteminin daha kullanışlı hale getirilmesi hedefleniyor; trenden inecek yolcular, tren garının altındaki peronlardan tramvaylara binip yollarına rahatça devam edebilecek.

Tünelin katları ve gar, yürüyen merdivenler ve asansörlerle birbirine bağlanacak. Augsburg Şehir İşleri Yönetimi, yerlaltı tünelini yaparken, Alman Demiryolları’nın da tren garında 15 milyon Euro’luk yatırım yapacağı ifade ediliyor. Tren garında yapılan yapılandırma çalışmalarının 114 milyon Euro’ya mal olacağı ve bütçenin büyük kısmının devlet tarafından belirtildi. Gardaki çalışmaların 2019 yılına kadar bitirilmesi bekleniyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.