Bayram öncesi Yüksek Hızlı Tren mağduriyetiBayram öncesi Yüksek Hızlı Tren mağduriyeti :Ramazan Bayramı’na az bir zaman kala Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerinde Temmuz ayının 25’i ve sonraki tarihler için bilet satışları henüz Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından başlatılmadı.

Ramazan Bayramı’na az bir zaman kala Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerinde Temmuz ayının 25’i ve sonraki tarihler için bilet satışları henüz Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından başlatılmadı. Gerekçesi henüz açıklanmayan durum üzerine mağdur olan vatandaşlar otobüs firmalarında bilet bulmaya çalışıyor.

TCDD, Ramazan bayramı için YHT biletlerini henüz satışa sunmadı. Bayram’a sayılı günler kalırken biletlerin daha satışa sunulmadığı gören vatandaşlar çareyi yoğunlukların yaşandığı otobüs firmaların da bulmaya çalışıyor. Vatandaşlardan TCDD’nin bilet satış ve rezervasyon sitesi Elektronik Yolcu Bilet İşlemleri Sistemi’ne (EYBİS) giren ya da müşteri hizmetlerini arayanlar ancak 24 Temmuz’a kadar ki tarihe kadar bilet alabiliyor. Sonrasındaki tarihlerde bilet alamayan vatandaşlar durumdan şikâyetçi.

OTOBÜS FİRMALARI KARLI ÇIKTI

Yaşanan sıkıntıdan karlı çıkan taraf ise otobüs firmaları. Geçen Ramazan aylarına göre Eskişehir başta olmak üzere YHT’nin güzergâhındaki diğer illere daha fazla talebin olduğunu söyleyen otobüs firma yetkilileri, yoğunluktan dolayı telefonlarının kitlendiğini söyledi. Yakında ek seferlerinde başlayacağını belirten yetkililer, hızlı tren seferlerinin önceleri satışlarını olumsuz etkilediği ancak seferlerin daha açılmamasından dolayı satışlarında bir canlılık yaşadığını ifade etti.

Konuyla ilgi görüşülen TCDD yetkilileri ise Eskişehir, Konya ve diğer seferlerle ilgili herhangi bir sıkıntının olmadığını, ayın 25’i ve sonraki tarihlere ilişkin satışların ise bugün ya da yarın açılacağını söyledi. Yetkililer, bayrama özel yapılacak fiyat tarifesinin ise Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 25 Temmuz Cuma günü yapılacak Ankara-İstanbul YHT açılış töreninde açıklanacağını söyledi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.