Bereket Ekspresi 10 Temmuz’da Malatya Tren GarındaBereket Ekspresi 10 Temmuz’da Malatya Tren Garında :Tren garında iftar yemeği – Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Bayrampaşa Belediyesi işbirliğiyle Malatya Tren Garında 10 Temmuz Perşembe günü iftar programı gerçekleştirilecek. ‘Kardeşlik Sınır Tanımaz’ sloganıyla yola çıkan ve Balkanlar’da 10 yıldır aralıksız iftar sofraları kuran Bayrampaşa Belediyesi, ‘Bereket Ekspresi’ ile bu yıl Anadolu’da da iftar sofraları kuruyor. Bu kapsamda Malatya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Malatya Garında iftar programı düzenlenecek.

10 Temmuz Perşembe Günü saat 19.00’da başlayacak iftar programı kapsamında interaktif çocuk gösterileri, Hacivat-Karagöz, Tasavvuf Müziği ve Sema Gösterisi ile Kur’an-ı Kerim Tilaveti yer alıyor. İftar saatinde iftar yapılmasının derhal peşinden da program muhtelif gösterilerle devam edecek. Tren Garı’nda düzenlenecek olan iftar programına bütün Malatyalılar davet edildi. Türkiye’de ilk kez düzenlenen ”Bereket Ekspresi” ile Anadolu’da 20 il ve ilçede tren garlarında özel iftar programları gerçekleştiriliyor.

İlk durağı Adapazarı Tren Garı olan Bereket Ekspresi’nin diğer durakları; Bilecik Bozüyük, Eskişehir, Yozgat’ın Yerköy ve Şefaatli ilçeleri, Kayseri, Sivas, Malatya, Mersin, Karaman, Konya, Afyon, Manisa’nın Salihli, Aydın’ın Nazilli, İzmir’in Selçuk ve Tire ilçeleri, İzmir, Soma ve Manisa olacak. Toplam 100 bin kişiye iftar yemeği verilecek etkinliğin nihai durağı ise Balıkesir. ‘Bereket Ekspresi’ treninde; biri mutfak, biri çalışanlar için yatakhane olmak üzere toplam 11 vagon bulunuyor.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.