Bereket Ekspresi İlk İftarı Bugün Adapazarında VerecekBereket Ekspresi İlk İftarı Bugün Adapazarında Verecek :Bayrampaşa Belediyesi’nin “Kardeşlik Sınır Tanımaz”sloganı ile başlattığı İftar programı Türkiye’de on binlerce insanı tren garlarında bir araya getirecek. İlk iftar 1 Temmuz Salı akşamı Adapazarı’ndan başlayacak.

2005 yılında ‘Kardeşlik Sınır Tanımaz’ sloganıyla yola çıkan ve Balkanlar’da 9 yıldır, aralıksız, iftar sofraları kuran Bayrampaşa Belediyesi, ‘Bereket Ekspresi’ ile bu yıl Anadolu’da da iftar sofraları kuracak. Sınır tanımayan kardeşlik bu yıl Bereket Ekspresi ile Anadolu’ya taşınacak. Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Ekspresi, Ramazan ayı boyunca Anadolu’yu karış karış gezerek, toplam 100 bin kişiyi tren garlarında kuracağı iftar sofralarında bir araya getirecek. İftar programlarında Kuran-ı Kerim tilaveti, Tasavvuf Müziği ve Sema gösterileri, fasıl ve Türk Halk Müziği konserleri çocuk oyunları ve folklor gösterileri yapılacak.

1 TEMMUZ’DA HAREKET EDECEK
1 Temmuz Salı günü İstanbul’dan hareket edecek olan ‘Bereket Ekspresi’, ilk iftarı programını Adapazarı Tren Gar’ında verecek. Adapazarı’nda 1 Temmuz’da yapacakları iftar programı için sıkı bir hazırlık yapan Bayrampaşa Belediyesi görevlileri Köroğlu Alioğlu ve Ahmet Yiğit, Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özkan Gümülcineli’yi ziyaret etti.

HERKES DAVETLİ
Adapazarı’nda tüm belediye başkanları ve daire müdürlerini de iftara bekleyen Bayrampaşa Belediyesi yetkililerinden Köroğlu Alioğlu, “Amacımız insanların Ramazan sofralarında bir araya gelerek kaynaşması. 10 vagonluk trenimizde toplam 80 kişi görev yapacak. Adapazarı’nda 3 bin kişiye yönelik vereceğimiz iftara tüm Sakarya halkını, Valimizi, başkanlarımızı ve daire müdürlerimizi bekliyoruz”dedi.

ACININ MERKEZİ SOMA UNUTULMADI

1 Temmuz’da Adapazarı’ndan ayrılacak olan ‘Bereket Ekspresi’, 2 Temmuz’da Bozöyük’te, 3 Temmuz’da Eskişehir’de, 5 Temmuz’da Yerköy’de, 6 Temmuz’da Şefaatli’de, 7 Temmuz’da Kayseri’de, 9 Temmuz’da Sivas’ta, 10 Temmuz’da Malatya’da, 12 Temmuz’da Mersin’de, 13 Temmuz’da Karaman’da, 14 Temmuz’da Konya’da, 16 Temmuz’da Afyon’da, 17 Temmuz’da Salihli’de, 19 Temmuz’da Nazilli’de, 20 Temmuz’da Selçuk’da, 21 Temmuz’da Tire’de, 22 Temmuz’da Basmane’de, 23 Temmuz’da yüzlerce madencinin hayatını kaybettiği Soma’da, 23 Temmuz’da Manisa’da ve 25 Temmuz’da da Balıkesir’de gönül sofralarında binlerce insanı buluşturacak.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.