Bereket Ekspresi Salihlilileri ağırladı (Foto Galeri)Bereket Ekspresi Salihlilileri ağırladı :İstanbul Bayrampaşa Belediyesi’nin 2005 yılında “Kardeşlik Sınır Tanımaz” sloganıyla yola çıkan Bereket Ekspresi Salihli Tren Garında, 4 bin kişiye iftar yemeği verdi.

Ramazan ayı dolayısıyla hazırladığı proje kapsamında Bayrampaşa Belediyesi’nin Temmuz ayında İstanbul’dan yola çıkarak Anadoluyu karış karış gezen “Bereket Treninin” 13. durağı ise Salihli oldu.
Salihli Tren garındaki Bereket Treni iftar programına Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Gemici, Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, Belediye başkan yardımcısı Nuri Kaya, Akparti Salihli İlçe Başkanı Ahat Aksoy, ilçe Müftüsü Nurullah Sadıç, Kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Gemici ve Salihli AKP ilçe başkanı Ahat Aksoy, iftardan önce masaları tek tek dolaşarak, vatandaşların hoşgeldiniz, Ramazanınız hayırlı olsun” dediler. Ayrıca Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’de bulunduğu Kosava’dan Salihlililere seslendi.
Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu ise “Ramazan ayında, bu güzel programda bizleri biraraya getiren Bayrampaşa Belediyesine Salihli adına teşekkür ederim” dedi.

Program da türk sanat müziği ve tasavvuf musikisi ile gönüller fethedildi. Folklor oyunları ile Bereket Treni Salihlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Pamuk şekerci, Osmanlı macuncusu, ramazan şerbetçisi, ebru sanatı ve hathat sanatçıları ile eski Ramazan gelenekleri yaşatıldı.

Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Gemici tarafından Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, Belediye başkan yardımcısı Nuri Kaya, ilçe müftüsü Nurullah Sadıç ve Ak Parti Salihli İlçe Başkanı Ahat Aksoy’a bir fincan kahvenin 40 yıl hatrı vardır diyerek Kahve fincanı hediye etti.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.