Bereket Ekspresi son iftarı Balıkesir’de verecekBereket Ekspresi son iftarı Balıkesir’de verecek :Bayrampaşa Belediyesi, Türkiye’de ilk defa ‘Bereket Ekspresi’ ile Anadolu’da özel iftar programları düzenleyerek, on binlerce insanı tren garlarında bir araya getirecek.

2005 yılında ‘Kardeşlik Sınır Tanımaz’ sloganıyla yola çıkan ve Balkanlar’da 9 yıldır, aralıksız, iftar sofraları kuran Bayrampaşa Belediyesi, ‘Bereket Ekspresi’ ile bu yıl Anadolu’da da iftar sofraları kuracak.

‘Sınır tanımayan kardeşlik’ bu yıl ‘Bereket Ekspresi’ ile Anadolu’ya da taşınacak. Bayrampaşa Belediyesi’nin ‘Bereket Ekspresi’, Ramazan ayı boyunca Anadolu’yu karış karış gezerek, binlerce kişiyi tren garlarında kuracağı iftar sofralarında bir araya getirecek.

İftar programlarında Kuran-ı Kerim tilaveti okunacak, ilahiler söylenecek, çocuk oyunları sahnelenecek ve folklor gösterileri yapılacak.

İLK İFTAR ADAPAZARI’NDA SON İFTAR BALIKESİR’DE

1 Temmuz Salı günü ilk iftarını Adapazarı’nda gerçekleştiren ‘Bereket Ekspresi’, tıpkı Balkanlar’daki gibi, Anadolu’nun 20 farklı noktasında iftar sofraları kuracak; gönülleri birleştirecek, dostluğu ve kardeşliği pekiştirecek.

ACININ MERKEZİ SOMA UNUTULMADI

1 Temmuz’da Adapazarı’ndan ayrılacak olan ‘Bereket Ekspresi’, 2 Temmuz’da Bozüyük’te, 3 Temmuz’da Eskişehir’de, 5 Temmuz’da Yerköy’de, 6 Temmuz’da Şefaatli’de, 7 Temmuz’da Kayseri’de, 9 Temmuz’da Sivas’ta, 10 Temmuz’da Malatya’da, 12 Temmuz’da Mersin’de, 13 Temmuz’da Karaman’da, 14 Temmuz’da Konya’da, 16 Temmuz’da Afyon’da, 17 Temmuz’da Salihli’de, 19 Temmuz’da Nazilli’de, 20 Temmuz’da Selçuk’da, 21 Temmuz’da Tire’de, 22 Temmuz’da Basmane’de, 23 Temmuz’da yüzlerce madencinin hayatını kaybettiği Soma’da, 23 Temmuz’da Manisa’da ve 25 Temmuz’da da Balıkesir’de gönül sofralarında binlerce insanı buluşturacak.

Bereket Ekspresi, 25 Temmuz da Balıkesir halkını, kucaklaşmak için Tren Garına olacak.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.