Bitliste tren raylarına ait travers ve demirlerini çalan hırsızlara suçüstüBitliste tren raylarına ait travers ve demirlerini çalan hırsızlara suçüstü :Bitlis’in Güroymak ilçe sınırları içerisinde bulunan Tahtalı köyü Bitlis Katı Atık Tesisi (BİKA) mevkiindeki yol yenilme çalışması yapılan tren yolundaki tren raylarına ait travers demirleri çalmak isteyen hırsızlara suçüstü yakalandı. Olayda 5 kişi şüpheli sıfatıyla gözaltına alındı.

Hırsızlıkla ilgili yazılı bir açıklama yapan Bitlis Valiliği, Güroymak – Tatvan arasında bulunan ve yenileme çalışmalarının devam ettiği tren yolundaki tren raylarına ait travers demirleri çalmak isteyen hırsızların suçüstü yakalandığı belirtildi. Olayda 5 kişinin şüpheli sıfatıyla gözaltına alındığının belirtildiği açıklamada, “Demiryolu yenilenmesi çalışmasında çıkartılarak demiryolu kenarına bırakılan eski tren rayları ve tren raylarına ait travers demirlerinin, kesilerek çalınırken, eski tren raylarına ait travers demirleri ile suçüstü yakalanan olayın şüphelileri olduğu değerlendirilen M. C., Ü.Ü., C. Ü., Y. Ü. isimli çocuklar ve şüpheli şahıs B. O. ile birlikte olayda kullanıldığı tespit edilen 72 DR 485 plakalı KİA marka kamyonet, 2adet büyük boy mutfak tüpü, 2 adet sanayi tipi oksijen tüpü ile 4 adet kesilmiş vaziyette demiryolu ray demiri ele geçirilmiştir.” denildi.

Açıklamanın sonunda ise gözaltına alınan 4’ü çocuk 5 şüphelinin alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldığı kaydedildi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.