Btso, Gemlik Limanı ’nın İşlevselliğini Artırmak İçin Kolları Sıvadı

Btso, Gemlik Limanı ’nın İşlevselliğini Artırmak İçin Kolları Sıvadı :Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Gemlik Limanı’nın işlevselliğinin artırılması için harekete geçti.


BTSO 25. Meslek Komitesi Başkanı Beyhan Cambaz, Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü İhsan İsmail Yertutan’ı makamında ziyaret etti. BTSO Genel Sekreter Yardımcısı Okay Civelek’in de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Cambaz, Gemlik Limanı’nın yeterince işlevsel olmadığını söyledi. BTSO’nun öncülüğünde başlatılan Lojistik Merkez Projesi’nin de önemli bir ayağı olan Gemlik Limanı’nın daha iyi şekilde kullanılması gerektiğini belirten Cambaz, İstanbul’daki limanların kullanılmasının birçok dezavantajı olduğunu, bu yüzden Gemlik Limanı’nın mevcut işleyişinin iyileştirilmesinin öncelikli hedef olması gerektiğini açıkladı. Cambaz, “İstanbul limanlarının daha yoğun halde olması, ürünlerin taşıma esnasında ambalajlarının bozulması ve kamyonların meydana getirdiği trafik yoğunluğu bu dezavantajlardan sadece birkaçıdır. Gemlik Limanı’nın Türkiye ihracatında yüzde 3’lük bir payı olduğunu biliyoruz. Bu oranın mutlak bir suretle artırılması gerekiyor. Bu açıdan Gemlik Limanı’nın daha iyi şartlar altında hizmet vermesini istiyoruz” dedi.

Bölge Müdürü Yertutan, Gemlik Limanı’nın kapasitesinin yetersiz olduğunu ifade etti. BTSO’nun liderliğindeki ‘Lojistik Merkez Projesi’nin önemli bir çalışma olduğuna işaret eden Yertutan, “Bakanlığımız Lojistik merkez projelerine önemli destek veriyor. Lojistik Merkez’in en kısa sürede kurulması Bursa için önemli bir kazanç olacaktır” diye konuştu.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar