Buharkent üst geçite kavuşuyor

Buharkent üst geçite kavuşuyor :Aydın’ın Buharkent ilçesinde Karayolları Yolları Genel Müdürlüğü 28. Şubesince üst geçit yapılacağı açıklandı. Önceki gün ihalesi yapılan üst geçite Buharkent Belediyesi’nce de asansör eklentisi yapılacak. AK Partili Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, seçim vaatlerini birer birer namına getirmeye başladıklarını belirterek; ‘Buharkent’i ikiye bölen devlet karayolunda üst geçit yapılması bizim için çok önemliydi. Karayolunun güneyinde yerleşim yerlerimiz, okullarımız, tren istasyonumuz ve parklarımız vardı. Karayolunun geçişi bizim için can güvenliği açısından önemli ve elzem bir ihtiyaçtı.
Seçim beyannamemizde olan bir projeydi ve gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Bu yolda ölümlü ilçeler oluyordu. Vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamamız henüz önemli. İhalesi yapılan üst geçidimizin okul sezonuna kadar yapılacağını belirtmek istiyorum. Ölümlü kazalara tanık olan kavşak artık güvenlikli olacak. Engelliler ve yaşlılarımız için de bu üst geçite asansör yapımını da Buharkent Belediyesi olarak biz karşılayacağız. Bütün bu çalışmalarda, vatandaşlarımız tarafından teşkilatımıza ve bize gelen talepleri dikkate alan AK Parti Aydın Milletvekillerimiz başta olmak üzere Karayolları Aydın Şefimize teşekkür ediyor, yapılan hizmetlerin halkımıza hayırlı olmasını diliyorum’ dedi.

 

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.