Ebru Özdemir’den üçüncü havalimanı ile ilgili açıklamalarEbru Özdemir’den üçüncü havalimanı ile ilgili açıklamalar :3’üncü Havalimanı’nın finansman paketi eylüle kadar tamamlanıyor. Limak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özdemir, “Singapurlular para vermek için kapımızı çaldı, istemedik” dedi.

İstanbul’a yapılacak 3’üncü Havalimanı’nın dünya çapında prestijli bir proje olduğunu belirten Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, finansmanda herhangi bir zorluk yaşamadıklarını açıkladı.

Projenin finansman paketini ağustos veya eylülde tamamlayacaklarını belirten Özdemir, ismi henüz belli olmayan havalimanı inşaatında birçok yabancı grubun çalışmak istediğinin de altını çizdi.

Projenin finansman çalışmalarını yürüten Limak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özdemir de, “3’üncü Havalimanı çok verimli ve gelecek vaat eden bir proje. Singapurlu bir yatırım devi projenin finansmanında yer almak için çok ısrar etti. Kapımıza geldiler ancak Malezyalı ortaklarımız nedeniyle reddettik” diye konuştu.

Projenin Türkiye için geç kalmış bir yatırım olduğunu da vurgulayan Özdemir, burası tamamlandığında Sabiha Gökçen’in de şehir içinde kalacağı için değerini katlayacağını vurguladı.

Özdemir, 3’üncü Havalimanı projesinin mastır planının tamamlandığını, süreci hızlı bulduklarını söyledi.

Özdemir, “ÇED ve imar raporlarıyla terminal ve otoyollar bağlantıları, metro, hızlı tren gibi detaylar düşüldüğünde bir yıl hızlı bir süre. Devlet de bu süreçte bize çok destek oldu. Avrupa’da böyle bir projenin mastır planı iki yıldan önce bitmezdi” diye konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.