ESHOT ‘un telefonu kitlendi :ESHOT ‘un telefonu kitlendi :İzmir  Büyükşehir Belediyesi’nin aktarmaya dayanan yeni sistemi vatandaşın alışkanlıklarını bozdu. Pek çok yolcu yeni sistemi öğrenmek için çaba gösterdi, kimi beğenmedi, tepki verdi.

Ancak hemen her yolcu tipi ESHOT Genel Müdürlüğü Halkla İletişim Merkezi’ni aradı. Merkezin telefonu yoğunluktan kilitlendi. En çok sorulan sorular ise, “Ben nasıl işe gideceğim?”, “Ben nasıl eve döneceğim?”, “Hangi araca nereden bineceğim?” oldu. Merkez personeli tek tek soruları yanıtladı. ESHOT’a gelen telefonlarda soruların dışında aktarma sistemine tepkiler de yeraldı.

İZBAN’a takviye gerek
Özellikle İZBAN seferlerinde sabah ve akşam saatlerindeki yoğunluktan şikayet geldi. Sefer sıklığının artırılması talep edildi.
ESHOT Genel Müdürlüğü ise raylı sisteme yönelen yolcu sayısının arttığını, kent içi trafiğin rahatladığını savundu. ESHOT yetkilileri, uyum sürecinin ardından yeni sistemin avantajlarının daha net görüleceğini dile getirdi,

Müdahale ediliyor
“İlk gün belli merkezlerde yaşanan yoğunluk ve küçük çaplı karışıklıklar, vatandaşların yeni sisteme alışması nedeniyle ikinci gün tekrarlanmadı. Sistem henüz adaptasyon sürecinde. Toplu ulaşımda alışık oldukları düzenin değişmesi nedeniyle, tedirginlik ve rahatsızlık duyan hemşehrilerimiz de, birkaç günlük uyum sürecinin ardından, bu sistemin avantajlarını somut olarak görecektir. Elbette bazı noktalarda aksamalar yaşanabilir. Tüm bölgelere ilişkin veri akışlarını detaylarıyla inceliyoruz. Aksaklıkların olduğu yerlerde anında müdahale ediyoruz” dedi. Yeni ulaşım sistemiyle birlikte raylı sistem kullanımı daha aktif bir hale getirildiğini belirten ESHOT yetkilileri İZBAN’ın yolcu sayısı daha ilk günden yüzde 4 arttığına dikkat çekti.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.