Eskişehir raylı sistemler kümelenmesi değerlendirme toplantısıEskişehir raylı sistemler kümelenmesi değerlendirme toplantısı :Eskişehir Raylı Sistemler Kümelenmesi (RSK) Yönetim Kurulu ve üyelerinin katılımıyla yapılan toplantıda, son dönemdeki gelişmeler ve yapılabileceklerde ele alındı.

TÜLOMSAŞ’ta yapılan toplantının açılışında bir konuşa yapan Raylı Sistemler Kümelenmesi Başkanı Kenan Işık, sektördeki son gelişmeler hakkında bilgi verirken, Eskişehir’in bu konudaki yeri ve yapılması gerekenler hakkında tespitlerde bulundu. Kenan Işık, konuşmasında, hızla gelişen bu sektör içinde Eskişehir’in geçmişinden gelen ve son yıllarda haklı kazandığı kabiliyetler ve tecrübeler ile pazardan önemli pay alabileceğini, önemli yatırımlara ev sahipliği yapabileceğini vurgulandı.

Toplantıda, Organize Sanayi Bölgesine yapılmakta olan demiryolu bağlantısı ve bu konudaki gelişmeler de değerlendirildi, ayrıca TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı tarafından son dönemde yapılan çalışmalar hakkında bilgilerde verildi.

Toplantıda ayrıca Raylı Sistemler Kümelenmesi firmalarının da alt yüklenici olarak görev alarak TCDD’ye teslim aşamasına gelmiş olan ve GE ile ortak üretilen yeni nesil 65000 serisi 5 adet lokomotif üzerindeki çalışmalar değerlendirildi. Toplantı RSK üyelerinin katıldığı iftar yemeği ile sona erdi.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.