Hacettepelilerin otobüs tepkisi sonuç verdiHacettepelilerin otobüs tepkisi sonuç verdi : Ankara Büyükşehir Belediyesi, Hacettepe Üniversitesi’nin Sıhhiye ve Beytepe kampüsleri arasında sefer yapan otobüs hattını kaldırma kararı aldı. Ancak öğrencilerin tepkisi üzerine geri adım atıldı.

Belediyeden yapılan açıklamada, otobüs yollarının kaldırılmasına gerek olarak yıllardır yapılması beklenen Çayyolu Metrosu’nun hizmete açılması gösterildi. Belediye tarafından yapılan duyuruda öğrencilere okul gidiş yolu olarak da “Kurtuluş’tan Ankaray ile Kızılay’a, Sıhhiye’den Kızılay’a ve Kızılay Metro İstasyon’undan Çayyolu Metrosu’na ücretsiz aktarma yaparak Beytepe İstasyonu’na ulaşım sağlanacaktır” denildi.

SEFERLERİN SIKLAŞMASI İÇİN ÇALIŞACAKLAR

Ancak sosyal medyadan gelen tepkiler ve Öğrenci Temsilcileri Konseyi’nin (ÖTK) yaptığı toplantının ardından Büyükşehir Belediyesi geri adım attı. Hacettepe (ÖTK) Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Süha Ünal yaptığı duyuruda “yapılan toplantı sonucunda Büyükşehir Belediyesi tarafından bizlere dönüş yapıldı ve otobüs hatlarımızın eski haline getirildiği, duyuruların kaldırılacağı bilgisi iletildi. Beytepe Yerleşkesine gelen hatlar karardan önce olduğu gibi devam edecek. Ancak yetmez, seferlerin sıklaştırılması için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.