Halk otobüslerine trafik denetimi

Halk otobüslerine trafik denetimi :İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Topkapı köprü altında, halk otobüsleri ve minibüslerle ilgili uygulama yaptı. Otobüs ve minibüs içerisinde yolcu gibi bulunan sivil trafik amirleri güzergah boyunca sürücülerin ihlallerini not aldıktan sonra uygulama noktasında durdurdu.
Sürücülere cep telefonu ile konuşma, kırmızı ışık ihlali ve yangın tüpü bulundurmamadan cezalar yazıldı. Denetimde yangın tüpü bulunmayan ve içi yolcu dolu olan halk otobüsü sürücüsüne de 80 TL para cezası uygulandı.
İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri saat 17.30’da Topkapı köprü altında halk otobüsü ve minibüslere denetim yaptı. İstanbul Trafik Şube Müdürü Mesut Gezer ve Trafik Şube Emniyet Amiri Tülay Işık’ın da hazır bulunduğu denetimlerde, daha önceden halk otobüsü ve minibüslere sivil polis memurları bindirildi.
Yolcu gibi bulunan sivil polisler, sürücülerin yol boyunca yaptığı telefonla görüşme, kırmızı ışık ihlali, yaya yolu gibi ihlalleri not alıp, uygulama noktasına da geldiklerinde kimliklerini göstererek sürücüleri durdurdular.
YANGIN TÜPÜ OLMAYAN OTOBÜSE 80 TL
Yapılan uygulamalarda yangın tüpü, ehliyet, ruhsat gibi sorular polisler tarafından sürücülerden talep edildi. Eminönü Esenler arasında sefer yapan bir halk otobüsünde ise yangın tüpü olmadığı görüldü. Bunun üzerine ekipler, sürücüye 80 TL para cezası uyguladı.
Öte yandan araçlarda bulunan sivil memurların da belirlediği hatalardan da sürücülere para cezası uygulandı.
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar