İstanbul-Eskişehir hızlı treni en çok onlara yarayacakİstanbul-Eskişehir hızlı treni en çok onlara yarayacak :Yüksek Hızlı Tren İstanbul Hattı’nın açılmasına sayılı günler kala yıllardır Konya ve Ankara’dan gelen yerli turistleri taşıyan Eskişehirli taksiciler, İstanbullulara da hizmet vermeye hazırlanıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde demiryolu ulaşımına büyük önem veren hükümetin YHT kapsamındaki en büyük projesi olarak göze çarpan İstanbul-Ankara hattının açılmasına günler kaldı. İlk olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın makinistliğinde 13 Mart 2009 günü saat 09.40’ta Ankara’dan Eskişehir’e hareket eden YHT ile Ankara’dan birçok yerli turist, hızlı tren ayrıcalığıyla yıllardır Eskişehir’in tarihi ve gözde mekanlarını gezmeye geliyor. Bu yerli turistler, Eskişehir’e ayak bastıklarında ise genellikle ilk olarak gar yakınındaki taksi duraklarına akın ediyor. 2009 yılından bu yana Ankaralılara büyük bir titizlikle hizmet veren Eskişehirli taksiciler, İstanbul hattının tamamlanarak 25 Temmuz 2014 tarihinde açılmasıyla İstanbullulara da hizmet vermek için gün sayıyor.

Taksici esnafı Ercan Öncü, hızlı trenin sadece taksici esnafına değil, diğer esnaflara da büyük fayda sağladığına dikkat çekti. YHT’nin açılmasından bu yana işlerinin arttığını aktaran Öncü, “YHT’nin açılmasından taksici esnafı, diğer esnaflara göre olumlu yönde daha çok etkilendi. Çünkü bizim işlerimizi 5’e 10’a katladı diyebiliriz. İstanbul hattı tamamlandıktan sonra nasıl olur bilemem. Ama olumlu olacağı kanaatindeyiz” dedi.

“ESKİŞEHİRLİ TAKSİCİLER OLARAK İSTANBULLULARA HİZMETE HAZIRIZ”

Bir başka taksici esnafı Veysel Sözcü ise, İstanbul hattının başta kendileri olmak üzere bütün Eskişehir esnafına faydalı olacağına inandığını söyledi. Sözcü, Eskişehirli taksiciler olarak İstanbullulara hizmet vermeye hazır olduklarını da ifade ederek, “Biz Eskişehirli taksiciler olarak hazırız. Herkese gerekli tüm yardımlarda bulunacağız. Ayrıca İstanbul hattının açılmasının en çok Eskişehir turizmine faydalı olacağını düşünüyorum. Ankara’nın olduğu gibi. Taksici esnaflar olarak İstanbullu misafirlerimizi şehrimize bekliyoruz” diye konuştu.

“HIZLI TRENİN BAŞLAMASIYLA ESKİŞEHİR’E ÇOK FAZLA TURİST BEKLİYORUZ”

Bir diğer taksici esnafı Alphan Kardaş da, YHT İstanbul hattının açılmasının Eskişehir’e büyük katkılar sağlayacağını düşündüğünü belirtti. Kardaş, İstanbul hızlı trenin başlamasıyla Eskişehir’e çok fazla turist beklediklerini anlatarak, “Eskişehir’i gezmek, görmek isteyenleri bekliyoruz. İstanbullulara taksiciler olarak en kaliteli hizmeti vermeye hazırız. Gelecek turistlere Eskişehir’i tanıtırız ve turistik bütün mekanları gezdiririz. Hızlı trenin başlamasıyla işlerde artış olacağını da düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

“YHT İSTANBUL HATTININ AÇILMASI BİZİM İÇİN ÇOK FAYDALI OLACAK”

Taksici esnafı Sedat Öner, YHT İstanbul hattının açılmasını merakla beklediklerini anlattı.
“Sadece bizim değil bütün Eskişehirli esnafların işleri canlanacak” diyen Öner, şöyle konuştu:
“İnşallah böyle olmasını bekliyoruz. Hızlı tren çok faydalı olacak. Taksici esnafı her zaman hazırdır. Biz de İstanbullulara hizmet vermeye hazırız. Eskişehirli taksiciler olarak kentimize gelecek turistleri gidecekleri yere en güvenli ve en hızlı şekilde ulaştıracağız. YHT İstanbul hattının açılması da bizim için çok faydalı olacak.”

YHT İstanbul hattının, 25 Temmuz 2014 Cuma günü Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Eskişehir, Bilecik ve İstanbul’da düzenlenecek törenlerle hizmete açılacağı öğrenildi.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.