Konya yeni tren garı binası için gün sayıyorKonya yeni tren garı binası için gün sayıyor :Türkiye’de tren yolları genişliyor. Bazı ihtiyaçları karşılamak için de farklı yatırımlar yapılıyor. Konya’da planlanan tren garı da bunlardan biri… 15 ayda tamamlanması planlanan proje, eski buğday pazarına yapılacak. Büyüklüğüyle Türkiye’de ilk olacak yeni garın, ihalesi önümüzdeki günlerde gerçekleşecek.

Ankara ve Eskişehir’in ardından Hızlı Tren seferlerine İstanbul da ekleniyor. Artacak yoğunluğu hafifletmek amacıyla yetkililer harekete geçti. Eski buğday pazarı civarına yapılması planlanan yeni gar binası, tarihi Konya Garının yükünü hafifletecek. Çalışma 15 ay gibi kısa bir sürede tamamlanacak.

Yeni Gar binasının Kayacık’a kurulması düşünülen Lojistik Köye de yakın olması nedeniyle önem taşıdığını ifade eden Demiryolu- İş Sendikası Konya Başkanı Necati Kökat, “Büyüklüğüyle de dikkat çekecek olan gar binasıyla ilgili istimlak işi de tamamlandı. İnşallah önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılarak, kazanan firmaya yer teslimi yapılacak” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.