Metrobüse zamlı saat uygulaması iddiasına jet yalanlama!Metrobüse zamlı saat uygulaması iddiasına jet yalanlama :İBB Metrobüs Fiyatlarında Düzenleme Yapılmayacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Metrobüs fiyatlarında düzenleme çalışması bulunmadığını bildirdi.

Metrobüs zammına tepkiler çığ gibi büyüyünce İETT’den açıklama geldi. Peki Metrobüslere zam yapıldı mı? Metrobüs fiyatlarında son durum nedir. Metrobüs zammı gerçeğini sizler için açıklıyoruz.

METROBÜS ZAMMI
İstanbul Elektirik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü Metrobüs ve vb araçlarımızda herhangi bir zam yapılması yada düzenleme gelecegi konusunda herhangi bir çalışma ve planımız önümüzdeki 1-2 yıllık kararlarda bulunmamaktadır. Basında ve sosyal medyada yer alan haberler tamamen asılsız ve gerçegi yansıtmadıgını dile getirdi. İETT’de yapılan haberlere karşılık olarak açıklamada bulunurken düzenleme ve zam konusunda çıkan haberlerin tamamen asıl oldugunu açıkladı. İETT’nin açıklaması işte şöyle “Haberlerde metrobüs yoğunluğunun gün içine yayılmasını sağlamak amacıyla zirve saatlerde ücretin yüksek tutulacağına dair birtakım bilgilere yer verilmiştir. Basında yer alan bu haberler gerçeği yansıtmamakta, kurumumuzun böyle bir kararı bulunmamaktadır.”

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.