Ordu Büyükşehir Belediyesi Bir Haftada Rekor Asfalt DöktüOrdu Büyükşehir Belediyesi Bir Haftada Rekor Asfalt Döktü :2014 yılı yatırım programına ara vermeden devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, son 1 hafta içerisinde 23.5 km sıcak asfalt çalışması yaptı. Başkan Enver Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesinin kendi ekip ve ekipmanı ile sürdürdüğü çalışmalar için, “Ordu artık sadece merkezden ibaret değil. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler Ordu’nun her noktasına hizmet götüreceğimizin sözünü vermiştik. Halkımız görüyor ki verilen her söz yerine getiriliyor” dedi.
Ordu’nun her köşesinde öncelikli olarak yol ve su çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirten Başkan Enver Yılmaz, yürütülen sıcak asfalt uygulamasının Ordulular tarafından büyük takdir gördüğünü söyledi. Başkan Yılmaz, öncelikli olarak program doğrultusunda yatırımlara devam ettiklerinin altını çizerken, sıcak asfalt öncesinde de birçok ilçede alt yapı hazırlıklarının devam ettiğini ifade etti.
Küçük ve orta ölçekli yatırımların haricinde Ordu’nun genelini ilgilendiren yol ağının da, ihale süreci devam eden 750 km’lik sıcak asfalt yatırımıyla tamamen ortadan kalkacağını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Şu anda Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri öyle bir çalışma sergiliyor ki, sadece geride bıraktığımız 1 haftalık süre içerisinde 23.5 km sıcak asfalt, 32 km’de yol bakımı yaptılar” diye konuştu.
4 BÖLGE DE ÇALIŞMA VAR
Daha önce 4 bölgeye ayrılan noktalarda yapılan çalışmalar şöyle:
Birinci bölge: Perşembe ilçesinde Doğanköy, Medreseönü yolu, Altınordu ilçesinde Sağırlı-Ataköy-Eyüplü , Akçatepe-Gazi ve Yemişli yolu, Kabadüz ilçesi Başköy, Yeşilada yollarında 18 km bakım, Altınordu ilçesinde Saraycık Akdam yolu, Delikkaya yolu, Burhanettin yolu, Ulubey ilçesinde Cevizlik yolu, Akpınar-Akkese yollarında 16 km sıcak asfalt çalışması,
İkinci bölge: Kumru ilçesi Kovancılı yolunda toplam 3.5 km sıcak asfalt çalışması,
Üçüncü bölge: Kabataş ilçesi Belen-Beylerli yolu, Mesudiye ilçesi Çavdar- Kışlacık yolu ve Çavdar yolunda 11 km genel bakım çalışması,
Dördüncü bölge: İkizce ilçesinde Devecik yolunda 4 km sıcak asfalt çalışması, Tekkiraz ilçesi Beylerce yolunda 3 km bakım çalışması.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.