Ruslardan Çılgın Tramvay Russia One



Ruslardan Çılgın Tramvay Russia One :Ruslar dıştan Batmobile, içten teknoloji harikası olan çılgın bir tramvay üretti. İşte o tramvay…

UralVagonZavod (UVZ) kuruluşu, Russia One adında fütüristik bir tramvay tasarladı. Dıştan bakıldığında bir DC Comics karakteri olan Batman’in teknolojik aracı Batmobile’ini andırıyor. İleriye doğru meyilli ön camları, kondüktörün yayaları fark etmesini sağlarken, cam alaşımlı paneller kolayca yer değiştirebiliyor.

Tramvayın içi de en son teknoloji ile donatılmış. Dinamik LED ışıklandırması ve müzikle birlikte ortamın modu günün saatine göre ayarlanıyor. Bu son teknoloji tramvayda bulabileceğiniz diğer kolaylıklar; Küresel Konumlandırma Sistemi (GPS) ve Küresel Uydu Konumlandırma Sistemi (GLONASS), klima, anti-bakteriyel trabzanlar ve WiFi. Ayrıca koltuklarda telefon şarj edilebilen USB 3.0 girişi de bulunmakta.

Tramvayın üretimine geçilmesi 2015 yılı olarak görülüyor. UVZ kuruluşu tramvayın belli başlı Rus şehirlerinde kullanılacağını belirtiyor. Doğu Avrupa veya Güney Amerika’ya ihracı ise şimdilik söz konusu değil.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!



İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.