Rusya Innoprom 2014 ’te tramvay prototipini sergiledi (Foto Galeri)Rusya Innoprom 2014 ’te tramvay prototipini sergiledi :Rusya’da Uralvagonzavod (UVZ) 9 Temmuz’da Yekaterinburg’daki Innoprom 2014 Sanayi Sergisinde tramvay prototipini sergiledi. Russia One veya R1 olarak adlandırılan bu olağandışı tasarıma sahip tramvay Uralvagonazavod’un araç temini ve tramvay üretimi yapan yan kuruluşu olan Urantransmash tarafından geliştirilmiş olup bu tramvayın tasarımında ortak şirket de tasarım kurumu olan OKB’dir.

Bu alçak tabanlı tramvay 24 m uzunluğunda ve 2500 mm genişliğinde. 3 bölümden oluşuyor ve 2 bojisi var. Tren 16 metreye varan yarıçapa sahip kurblarda çalıştırılabiliyor.

Aracın gövdesi kompozit malzemeden oluşuyor ve renk ve kaplamanın Ural’ın yarı değerli taşlarını yansıtmak için seçildiği söyleniyor. Ayna etkisinin amacı şehrin genel görünümü ile bütünleşip uyum sağlaması.

Tasarımcılar R1’nin Rusya’nın ulaşım alanındaki mühendislik uzmanlığını vurgulamak olduğunu belirtti. Sürücü kabininin tasarımı sürücünün görüş alanını arttırmak ve kabin içinde göz kamaştırıcı ışık yansımalarını engellemek.

Klimalı iç kısımda Glonass ve GPS-tabanlı yolcu bilgilendirme, wi-fi ve antibakterial tutamaklar mevcut. Frenleme enerjisinden kaynaklanan rejenerasyon buzlanmayı önlemek için giriş bölgelerinin ısıtılmasında kullanılabiliyor ve batarya gücü de katenersiz işletmelerde kullanılabiliyor.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.