Selçuk’da İZBAN alt geçidi Sorunu ÇözülüyorSelçuk’da İZBAN alt geçidi Sorunu Çözülüyor :Selçuk Belediyesinde düzenlenen halk gününde vatandaşların isteklerini dinleyen Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı 14 Mayıs ve Cumhuriyet Mahallesi’nin alt geçit isteği üzerine bölgeye teknik personeli göndererek çalışma başlatmasını istedi.

14 Mayıs Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi muhtarları ile birlikte Selçuk Belediyesi personeli bahsi geçen bölgeyi ziyaret ederek konu ile ilgili yerinde incelemelerde bulundu. İki mahalle arasında tren yolu hattının olması ve bu hattın etrafının güvenlik nedeniyle demir parmaklıklarla çevrilerek geçişlere kapatılmasının yarattığı sıkıntıları yerinde inceleyen heyet vatandaşlar ile konuşarak sorunun en kısa sürede çözüleceğini bildirdi.

14 Mayıs Mahallesi sakinleri ile yapılan görüşmede mahalle sakinleri sağlık ocağının, çocuk parklarının ve okulun Cumhuriyet Mahallesi’nde kaldığını, burada alt veya üst geçit yapılarak geçişin hem güvenli hem de kolay bir şekilde sağlanmasını talep etti. Tren yolu hattı ve demir parmaklıklar nedeniyle karşı tarafa geçemediklerini, çocukların demir parmaklıkların altından karşıya geçtiklerini söyleyen sakinler bu sorunun bir an önce çözülmesini istedi.

14 Mayıs Mahallesi muhtarı Niyazi Bakıcı “Mahallemizin derdi bugünlük bir dert değil. 16 Haziran 2010 tarihinde bu konu ile ilgili imzalanmış dilekçelerimizi Devlet Demir Yollarına ve Selçuk Belediyesine iletmiştik. Fakat o zamandan bu güne kadar herhangi bir değişiklik olmadı. Şimdi ise şartlar değişti. Muhtarlar toplantısında Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’ya talebimizi ilettik. Kendisi de bir an evvel alt geçidin yapılması için çalışmalara başlayacaklarını bildirdi” dedi.

Cumhuriyet Mahallesi Ahmet Çokyaman ise “Burada iki mahallemizde sıkıntı da. Bu sıkıntıları çözmek için bu noktaya alt geçidin yapılması şart. Bu isteğimizi hem Selçuk Kaymakamımıza hem de Selçuk Belediye Başkanımız Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’ya ilettik. Kendileri de bu işlerin bilincinde ve takibinde. Bugün Selçuk Belediyesi teknik personeli ile bölgeye geldik. Mahallemizin alt geçide kavuşacağına inanıyoruz. Bu konuya sahip çıktığı ve mahallelilerimizin sesini duyduğu için Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyoruz” dedi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı ise konuyu sözlü olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na aktardığını, İZBAN projesi kapsamında alt yapı ile ilgili projelerin tekrar gözden geçirileceğini ve proje kapsamında problemin çözüleceğini bildirildiğini söyledi.

İZBAN projesi tamamlanıncaya kadar geçici bir çözüm oluşturacaklarını ve bu nokta da alt geçidin kolay bir çözüm olduğunu bildiren Başkan Bakıcı “ İki mahalleyi birbirinden ayıran geçmiş dönemde yapılan bu uygulama zamanında yanlış yapılmış ve iki mahallenin geçişini engelleyen bir uygulama olarak kalmış. Demir parmaklıklar ise güvenliğin sağlanması için doğru bir uygulama. Parmaklıklar altından geçmeye çalışan çocukların olması durumun önemini iyice ortaya koymakta. IZBAN Projesinin uygulama aşamasını beklemeden gerekli çözüm için 7 Temmuzda Devlet Demiryollarına resmi yazı ile talepte bulunduk. Konunun takipçisiyiz. En kısa sürede alt geçidin yapılması için çalışmalara başlayacağız. Böylece 14 Mayıs ve Cumhuriyet Mahallelerimizin sakinleri de derin bir nefes almış olacak” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.