Yeni Zigana Tüneli Projesi ’nde Sona Gelindi

Yeni Zigana Tüneli Projesi ’nde Sona Gelindi :Yılbaşında proje ihalesi tamamlanarak proje çizimleri başlayan yeni Zigana Tüneli’nin yapımı için sona yaklaşıldı.
Projesi yapılan Zigana Tüneli’nin yapım ihalesi için bakanlık talimatının Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ulaştığını kaydeden AK Parti Gümüşhane Miletvekili Feramuz Üstün, “Trabzon-Gümüşhane-Bayburt-Aşkale ana arterinde kuzey ile güneyi birbirine bağlayan ve ulaşımı son derece rahatlatacak olan bu tüneli en yakın zamanda vatandaşlarımıza kazandıracağız” dedi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Milletvekili Feramuz Üstün “Uzun zamandır takip ettiğimiz Zigana Tüneli için inşallah sona geldik. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Lütfü Elvan’la görüşerek, Zigana Tüneli’nin Projesi’nin hızlandırılmasını istedik. Bakanımızın verdiği talimatla inşallah kısa bir süre içerisinde ihalesi yapılmış ve yapımına başlanmış olacak. Bu anlamda bu projenin başından beri takipçisi olan Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Eski Bakanı Binali Yıldırım’a Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Lütfü Elvan’a, Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan’a, Trabzon Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş’a, Karayolları çalışanlarımıza, emeği geçen herkese ve Türkiye genelinde bütün bu projelerin baş mimarı olan Genel Başkanımız, Başbakanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın R. Tayyip Erdoğan’a bölge halkı ve şahsım adına teşekkür ediyorum. İnşallah bu tünel ulaşımımızı temel anlamda çok rahatlatarak, kış aylarında yaşanan trafik kazalarını önemli oranda azaltacak” ifadelerini kullandı.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.