Firma yarım bıraktı, Karayolları Akçakoca Bey Köprüsü ‘nü kapattı

Firma yarım bıraktı, Karayolları Akçakoca Bey Köprüsü ‘nü kapattı:Karayolları Genel Müdürlüğü’nün D-100 karayolu İzmit geçinde, Kandıra kavşağı mevkiinde yaptırdığı Akçakoca Bey Köprüsü, yeniden trafiğe kapatıldı. Gerekçe ise köprüyü yapan firmanın işini tam bitirmemesi.
İzmit’te trafik sorununun en fazla yaşandığı bölgede yaptırılan ve Kandıra sapağındaki trafik sorununu ortadan kaldırarak, çok önemli fonksiyon üstlenen Akçakocabey Köprüsü, 30 Mart yerel seçimlerinden hemen önce, büyük bir gösteri ise açılmıştı. Hızlı Tren yolu inşaatını da üstlenen Cengiz İnşaat firmasına yaptırılan Akçakocabey Köprüsü’nde açılışın üzerinden henüz 5 ay geçmişken köprü Temmuz ayında bakıma alınmıştı. Bir hafta trafiğe kapalı kalan köprü yeniden açılmıştı.
NE ZAMAN AÇILACAK BELLİ DEĞİL
Yapılan bakım onarım çalışmasına rağmen Akçakoca Bey Köprüsü yeniden trafiğe kapatıldı. Karayolları yetkililerinde alınan bilgiliye göre, köprüyü yapan firmanın eksik bıraktığı çalışmaların tamamlanması nedeniyle köprünü trafiğe kapatıldığı öğrenildi. Karayolları ekipleri tarafından bakım çalışmaları nedeniyle kapatılan yol nedeniyle ulaşım yan yoldan veriliyor. Çalışmaların ne zaman bitirilip köprünün ne zaman trafiğe açılacağı komsunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Bayrama birkaç gün kala bu köprünün kapatılması sıkıntıyı daha da arttıracak.İlk yorum yapan olun

Yorumlar