Vali Kara: Çoruma hızlı tren konusu ile özel ilgileneceğim

Vali Kara: Çoruma hızlı tren konusu ile özel ilgileneceğim.Hükümetin ulaşım alanında başarılı olduğunu kaydeden Vali Kara, “Ulaşımın her alanında atılımlar yaşandı. Hükümet ulaşıma önem veriyor, ben de hükümetin bir temsilcisi olarak ulaşıma önem vereceğim. Bir bölgeye yatırım yapılacaksa öncelikle ulaşım altyapısının güçlü olması gerekiyor. Ulaşım olacak ki yapılan yatırım karşılığını bulsun. Ben de vali olarak hızlı tren konusuyla özel olarak ilgileneceğim” dedi.

Vali Ahmet Kara, “Çorum’da asla ihmalim olmayacak” diyerek, Çorum’un en önemli beklentilerinden birisi olan demiryolu ile ilgili elinden gelen çabayı göstereceğini söyledi.

Valilik önünde düzenlenen karşılama töreninin ardından Valilik makamına geçerek görevine başlayan Vali Ahmet Kara, basın mensuplarına ilk açıklamasını yaptı.

Basın mensupları için “mesai arkadaşlarım” ifadesini kullanarak konuşmasına başlayan Vali Kara, basın mensupları ile sürekli istişare halinde olacağını, belirli dönemlerde yapılan işleri basınla paylaşacağını kaydederek, “Eleştiriye her zaman açık olacağım. Çorum’u belediye başkanıyla, basınıyla, bürokratlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla ve halkıyla hep birlikte yöneteceğiz” dedi.

Kişi kahramanlığı devrinin sona erdiğini artık ekip çalışmasının geçerli olduğunu söyleyen Vali Kara, Çorum’u tüm paydaşlarıyla birlikte el ele yöneteceklerini dile getirdi.

Eksikliklerinin ve yanlışlarının olabileceğini, bunları karşılıklı istişare ile çözeceklerini kaydeden Kara, “Hepinizin huzurunda söz veriyorum, Çorum’u ihmalim kesinlikle olmayacak. Ben iş disiplinine önem veren bir kişiyim. Hep birlikte halkımızın, Çorum’un hizmetinde olacağız” ifadelerini kullandı.

Göreve ilk olarak İskilip’te şehit polis Fatih Sağır’ın ailesini ve kabrini ziyaret ederek başlayacağını söyleyen Kara, İskilip ziyaretinin ardından Çorum’daki diğer meselelere el atacağını bildirdi.

“1980’DE SUNGURLU’DA GÖREV YAPTIM”
Türkiye’nin bütün illerini bildiğini, kendisinin Erzincanlı olması nedeniyle zaman zaman Çorum’dan geçtiğini ifade eden Vali Kara, “1980 yazında Sungurlu’da bir ay görev yaptım. O dönem Çorum olaylarının yaşandığı dönemdi. Çorum’u o dönemde toplumsal yönüyle tanımıştım. Şimdi ise bu kente hizmet etmek nasip oldu” dedi.

Devletin Çorum’da kırsal kalkınmaya destek verdiğini, ancak Çorumlunun kendi ayakları üzerinde durabilmiş, sanayileşmenin hızlı olduğu, sürekli gelişen bir şehir olduğunu ifade eden Kara, Çorum’un daha fazla gelişmesi, kalkınması için gereken çalışmaları hep birlikte yapacaklarını söyledi.

Demiryolu konusunda da açıklamada bulunan Vali Kara, demiryolunun bu bölgeden geçmesi gereken elzem bir yatırım olduğunu ifade ederek, bu konuyla özel olarak ilgileneceğini dile getirdi.

Hükümetin ulaşım alanında başarılı olduğunu kaydeden Vali Kara, “Ulaşımın her alanında atılımlar yaşandı. Hükümet ulaşıma önem veriyor, ben de hükümetin bir temsilcisi olarak ulaşıma önem vereceğim. Bir bölgeye yatırım yapılacaksa öncelikle ulaşım altyapısının güçlü olması gerekiyor. Ulaşım olacak ki yapılan yatırım karşılığını bulsun. Ben de vali olarak hızlı tren konusuyla özel olarak ilgileneceğim” şeklinde konuştu.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.