Bakan Elvan Mersini Uçuracak Yatırımlar Hakkında Bilgi VerdiBakan Elvan Mersini Uçuracak Yatırımlar Hakkında Bilgi Verdi :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, havalimanı, hızlı tren ve karayolu ile ilgili konularda Mersin’de hızlı çalıştıklarını söyledi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, bir dizi inceleme ve ziyarette bulunmak üzere geldiği Mersin’de, kentin geleceğine ilişkin müjdeli haberler verdi. Bakan Elvan, Çukurova Havalimanı’ndan, Konya- Karaman-Mersin hızlı tren bağlantı yoluna, Adana-Mersin D-400 karayolu genişletme çalışmasından lojistik merkezine kadar birçok önemli konuda hızla çalıştıklarını söyledi.
ÜS OLACAK
Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ı makamında ziyaret eden Bakan Elvan, Orta Anadolu’nun ve Akdeniz’in ürünlerinin yurt dışına pazarlanmasının hızlı demiryollarının tamamlanması ile birlikte ağırlıklı olarak Mersin Limanı’ndan yapılacağına dikkat çekti. Bakan Lütfü Elvan “Mersin çok önemli üs haline gelecek. Hem lojistik merkezler açısından hem ürünlerin dış pazarlara satımı, stoklanması pazarlanması açısından çok önemli bir merkez haline gelecek” diye konuştu
MERSİN’İ UÇURACAK YATIRIMLAR
HAVALİMANI TAMAMLANACAK
Çukurova Havalimanı inşaatının son durumu hakkında bilgi veren Elvan, “İhaleyi kazanan firmanın finansal sorunu nedeniyle 6 aylık gecikme oldu. Firmaya ilave ek süre verdik. Birkaç firma ile ortaklık adına görüşmesi sürüyor. 2 hafta içinde neticelenecek ve yol haritamızı ortaya koyacağız” dedi.
HIZLI TREN
Konya- Karaman- Ulukışla- Mersin güzergahında yapılacak olan hızlı tren demiryolu hattı projesinin tamamlanması ile bu bölgede canlılık oluşacak. Bakan Elvan, bu hızlı trenlerin sadece yolcu değil yük taşımacılığı da yapacağını belirtti.
KONTEYNIR LİMANI
Mersin için büyük bir konteynır limanı projesini hazırladıklarını belirten Bakan Lütfü Elvan “3 büyük denizimizde 3 büyük liman projesi ortaya koyduk. Mersin içinde konteynır limanı projemiz var. İnanıyorum ki bu konteynır limanı Mersin’e güç katacaktır, dinamizmini artıracaktır” dedi.
OSB BAĞLANTISI GELİYOR
D-400 karayolunun Adana-Mersin güzergahında genişletme yapılması yönündeki çalışmaların devam ettiğini dile getiren Bakan Elvan “Özellikle Organize Sanayi Bölgesi’nin bağlanması hususunda talimatı verdim. Hazırlık yapıyorlar 2015 te başlatacağız” diye konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.