Cidde Yeni Tren Hatlarıyla Diğer Bölgelere Bağlanacak

cidde hizli tren istasyonuna yapi merkezinin sihirli elleri degdi
cidde hizli tren istasyonuna yapi merkezinin sihirli elleri degdi
Abone Ol  


Suudi Arabistan’ın Cidde şehrini Cezan bölgesine bağlayacak 660 kilometre uzunluğundaki kıyı demiryolu hattına onay verildiği bildirildi. Suudi Demiryolu Organizasyonu tarafından yürütülecek proje ile iki bölge arasındaki ekonomik, ticari ve sosyal ilişkilerin daha da kuvvetlenmesi bekleniyor.

Yerel medyadaki haberlere göre fizibilite çalışması için bir mühendislik firmasıyla anlaşma imzalandı. Yetkililer, çalışma ile proje maliyeti, yolcu kapasitesi ve kargo hacmi hakkında daha güvenilir bilgiye ulaşılacağını kaydetti. Çalışmanın ilk safhasının tamamlandığı öğrenildi.

Yeni demiryolu hattı, uluslararası deniz kıyısı hattı boyunca devam edecek ve Cezan Ekonomik Şehri’ne ulaşacak. Organizasyon şefi Muhammed bin Halid El Suveykit, ülkedeki demiryolu hattını 9 bin 900 kilometre uzunluğa çıkarmayı planladıklarını söyledi. Yetkili, Cidde yeni demiryolu hattının köprü ile Riyad’a da bağlanacağını sözlerine ekledi. Bunun yanısıra Cezan Ekonomik Şehri’nin 20 milyar dolarlık yatırım çekeceği ve 100 bin kişiye iş imkanı sağlayacağı vurgulandı.

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar