Davutoğlu, Çoruma hızlı tren müjdesini Amasya’dan verdi

Davutoğlu, Çoruma hızlı tren müjdesini Amasya’dan verdi :Çorum’un yıllardır özlemini çektiği hızlı tren ve demiryolu konusunda en yetkili kişiden net bir mesaj verildi.

Çorum’un yıllardır özlemini çektiği hızlı tren ve demiryolu konusunda en yetkili kişiden net bir mesaj verildi. Amasya’da toplam 132 milyon lira harcanarak yapımı tamamlanan 105 eseri önceki gün hizmete açan Başbakan Ahmet Davutoğlu, ülke ve dünya gündemiyle ilgili açıklamalarının yanında “Samsun, Amasya, Çorum, Kırıkkale ve güneye doğru inecek hızlı tren hattını yapacağız” şeklinde konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, AKP Grup Başkanvekili hemşehrimiz Naci Bostancı, AKP Genel Sekreteri Haluk İpek, Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, belediye başkanları ve il başkanlarının katıldığı açılışta son haftalarda Kobani’deki durum nedeniyle ülkemizde yaşanan gelişmelere değinerek 2015 seçimleri öncesinde bir fetretin önünün açılmak istendiğini ancak kararlılıkla yola devam edeceklerini bildiren Davutoğlu, “Bu ülkenin hiçbir semtini vandalizme teslim etmeyiz” dedi.

“Bir şehir devlete kattığı değerle büyür” diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni Türkiye inşa faaliyetlerine de Amasya’dan başlayacaklarını, heyelan sebebiyle yavaşlayan çevre yolunun en geç 2016’ya kadar biteceğini Samsun, Amasya, Çorum, Kırıkkale ve güneye doğru inecek hızlı tren hattını da yapacaklarını bildirdi.

Amasya’daki etkinliklerde hazır bulunan Çorum Milletvekili Bağcı da twitter hesabında “Çorum’un beklediği demiryolu müjdesi Amasya meydanından geldi. Çok güzel olacak inşallah” sözlerine yer verirken Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de, “Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu Çorum’a hızlı tren müjdesini birkez daha tekrarladı. Hayırlı olsun Yeni Türkiye’nin yeni Çorum’una” diye yazdı.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.