Davutoğlu’ndan Talas Raylı Sistem Hattı Açılışında Hızlı Tren Müjdesi

Davutoğlu’ndan Talas Raylı Sistem Hattı Açılışında Hızlı Tren Müjdesi :Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kayseri’de Raylı Sistem Talas Hattı ve Yeni Hal Kompleksi’nin açılış törenine katıldı. .Davutoğlu, açılış töreninde yaptığı konuşmasında Kayseri’ye hızlı tren müjdesi verdi. Davutoğlu, “Kayseri’nin hasretle hızlı treni beklediğini biliyoruz. Ve kazmayı vuracağız” dedi.

“Kayseri’yi bir lojistik şehri yapmaya kararlıyız. Bu ülkenin yükselişini kimse engelleyemeyecek. Raylı sistemi bugün sisteme sokuyoruz. Kayserililere hayırlı olsun. Hal kompleksinde Kayseriler hayırla kazançlarını sağlayacaklar. Hayırlı olsun Kayseri ekonomisine. Kayseri’nin hasretle hızlı treni beklediğini biliyoruz. Ve kazmayı vuracağız. Bunu takip edeceğim.

“En uzun banliyö hatlarından biri geliyor”
Hızlı tren hattının proje aşamaları bitecek ve Antalya, Konya, Bilecik şehirlerinin üzerinden bağlantılar sağlanacak. Önümüzdeki dönemde devreye sokacağız. Kayseri bir ticaret şehri. Yeşil hisar banliyo hattının yapımını başlatıyoruz. En uzun banliyo hatlarından biri olacak. Hizmetimize kimse engel olamayacak. Kayseri’ye desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Yine Kayseri’den destek bekliyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Allah’a emanet olun.”

 

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.