Talas raylı sistem hattı Başbakan’a hazır

Talas raylı sistem hattı Başbakan’a hazır :Hafta sonu bir dizi açılış yapmak üzere Başbakan olarak ilk kez Kayseri’ye gelecek olan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu için Talas raylı sistem hattında son rötuşlar yapılıyor.

3 kilometrelik hatta yapılan son hazırlıkları yerinde inceleyen Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 5 durağın yer aldığı hattın Türkiye’de en hızlı tamamlanma özelliğine sahip raylı sistem olduğunu söyledi. Başkan Palancıoğlu, tarihi ve modern Talas’a toplu taşımada konforlu ve hızlı sistem olan raylı sistemin gelmesinin ilçenin çehresini değiştireceğini belirterek şöyle konuştu: “Altı ay gibi çok kısa bir zaman diliminde raylı sistem çalışmaları tamamlandı. Sanırım Türkiye’de en hızlı yapılan raylı sistem hattı olacak. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Özhaseki ve ekibine, belediye ekiplerimize çok teşekkür ediyorum. Tamamen yerli kaynaklarla hızlı bir şekilde yapılan hat, 3 km uzunluğunda ve 5 duraktan oluşuyor. Büyük maliyetlerle yapılan raylı sistemin Talas’a gelmesi çok önemli bir gelişme.”

Başkan Palancıoğlu, 25 Ekim Cumartesi saat 13.00’te açılışı gerçekleşecek Talas raylı sistem hattıyla ilgili, “Sayın Başbakanımız, Kayseri ve Talas’a teşrif edecek. Başbakan’ımızıTalas’ta görmek onur ve heyecan verici. Bizim için çok önemli bir açılış. İnşallah bu bir başlangıç, diğer projelerimizi de hızlı bir şekilde tamamlayıp hep birlikte açılışlarını gerçekleştireceğiz. Talas’ta raylı sistemin ilk hattı olan buradan başka ilçemizde diğer hatları da olacak. Bütün hemşehrilerimizi açılışımıza bekliyor, raylı sistemin başta ilçemiz olmak üzere Kayseri’ye hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.