Denizli-Eskişehir tren seferleri 2015 başında başlayacak

Denizli-Eskişehir tren seferleri 2015 başında başlayacak :Ankara’ya sefer konulacak. Yalnız bir farkla, her iki şehre de Eskişehir’den aktarmalı gidilebilecek.


Kütahya’nın Çöğürler istasyonu yakınında 2008 yılında meydana gelen ve biri Denizlili 9 kişinin yaşamını yitirdiği kazadan sonra seferleri durdurulan Pamukkale Ekspresi geri dönemiyor ama seferler başlıyor.

Demiryolu yenileme çalışmalarında sona gelinirken, TCDD Afyon 7. Bölge Müdürü Enver Timurboğa, bir aksilik olmazsa İstanbul seferlerinin 2015’in ilk ayında başlayacağını söyledi. Denizli 4’üncü dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda konuşan Timurboğa, yenileme çalışmalarında sona gelindiğini, Denizlililerin Eskişehir’den aktarmalı olarak İstanbul Ankara’ya trenle gidebileceklerini açıkladı.

Denizli-Eskişehir hattında küçük bir bölümün kaldığını belirten Timurboğa, “Eskişehir bağlantısı tamamlandıktan sonra 2015 başında tren seferleri başlayacak. Ancak İstanbul ve Ankara’ya gitmek isteyenler Eskişehir’e kadar gidecek, oradan da hızlı trenle istediği şehre yolculuk edebilecek” diye konuştu.

 


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar