Erzincan Belediyesine Ait Asfalt Ekibi Gecesini Gündüzüne Katarak Çalışıyor

Erzincan Belediyesine Ait Asfalt Ekibi Gecesini Gündüzüne Katarak Çalışıyor :Erzincan Araştırma Hastanesi Bulvarında yapımına başlanan asfalt dökümü çalışmalarının gece gündüz devam ettiği görüldü.
Bulvarın tamamlanmasıyla şehrin trafik yükünü hafifletmeyi ve şehrin doğusunu kuzeyine bağlayacak olan bulvarın Araştırma Hastanesi ile Üniversite sağlık Bilimleri Yerleşkesine ulaşımı kolaylaştırmayı amaçlıyor.
Yürütülen çalışmalar hakkında açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ” Şehrimizin en büyük problemi olan kaldırım ve yol problemini çözmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Daha önce beyan ettiğimiz 100 km asfalt hedefine ulaşabilmek için yaz boyunca 40 km asfalt serimi gerçekleştirdik. Hava şartlarının müsaade ettiği sürece asfaltlama çalışmalarına devam ederek hedefimize ulaşmış olacağız. Önümüzde ki yıl alt yapısı tamlanan tüm cadde ve sokakları asfaltlayarak hemşerilerimizin daha çağdaş daha düzenli bir şehirde yaşamasını sağlayacağız” dedi.
60 bin tonluk asfalt ihalesi gerçekleştirdiklerini ve bu çalışmayı 1,5 ay içerisinde tamamlayacaklarını sözlerine ekleyen Başsoy, altyapı ve üst yapı çalışmalarını şehrin çehresini değiştirecek çok büyük ve önemli projelerin takip edeceğini söyledi.Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar