İzmir Çevreyolu Harmandalı-Koyundere bölümü hizmete giriyorİzmir Çevreyolu Harmandalı-Koyundere bölümü hizmete giriyor :AK Parti İzmir Milletvekili Denizli ” ’35 İzmir 35 Proje’ arasında bulunan İzmir çevreyolunun 9 kilometrelik Harmandalı-Koyundere bölümü kasım ayı içinde hizmete girecek”
AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, İzmir Çevreyolu Harmandalı-Koyundere bölümünün kasım ayı sonuna kadar hizmete gireceğini söyledi.
Denizli, Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ile birlikte İzmir Çevreyolu Harmandalı-Koyundere bölümünde incelemelerde bulundu. “35 İzmir 35 Proje” arasında bulunan İzmir çevreyolunun devamını oluşturan 9 kilometrelik güzergahta çalışmaların son aşamaya geldiğini belirten İlknur Denizli, projenin söz verildiği gibi kasım ayı içinde hizmete gireceğini ifade etti.
İzmir’in ulaşım projelerinin hızla ilerlediğini, Konak tünellerinde geçen ay kalan 300 metrenin ardından Çiğli ilçesinde trafiği önemli ölçüde rahatlatacak çevreyolunun Harmandalı-Koyundere bölümünün de bitme aşamasına geldiğini belirten Denizli, projeye dahil edilen yan yollar ve bağlantı yolları ile birlikte 12,6 kilometrelik bölümün açılışının önümüzdeki günlerde yapılacağını söyledi.
Denizli, şunları söyledi:
“AK Parti olarak yerel yönetimin ulaşım alanındaki ihmal ve eksikliklerini ortadan kaldırmak, İzmirlinin hayatını kolaylaştırmak için 35 projenin ulaşım alanındaki bölümlerine hız verdik. İzmir Milletvekilimiz Sayın Binali Yıldırım’ın bakanlığı döneminde başlattığı projeler gece gündüz demeden devam ediyor. Ulaştırma bakanımız Lütfi Elvan’ın destekleriyle İzmir’in ulaşım projelerinde kısa zamanda çok yol aldık. Projenin devamında Manisa’nın İzmir’le entegrasyonunu sağlayacak ve ihracat imkânlarını daha verimli hale getirecek Koyundere-Menemen bölümü de yakın zamanda hizmete girecek.”
– “İzmir’de ulaşım dökülüyor”
İzmirlilerin en çok şikâyetçi olduğu konuların ilk sırasında ulaşımın geldiğini belirten Denizli, “İzmir’de ulaşım dökülüyor” dedi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan toplu taşımacılığın tam bir facia olduğunu savunan Denizli, “İzmirli deyim yerindeyse kan ağlıyor. Büyükşehir belediyesinin anlamsız uygulamalarından dolayı vatandaşlarımız yollarda, duraklarda ve istasyonlarda çıldırmak üzereler. Aktarmalı ulaşım da, deniz ulaşımı da ayrı bir felaket. Yeni gemiler deseniz İzmirlinin parasını sokağa atmanın bir başka biçimi. Çağdaş kentlerde ulaşımda birinci öncelik toplu taşımadır, İzmir’de ise toplu ulaşım tam anlamıyla dökülüyor” diye konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.