Aliağa İZBAN İstasyonuna Besleme Hattı Ya Da Dolmuşa KentkartİZBAN’a Besleme Hattı Ya Da Dolmuşa Kentkart :İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Aliağa İZBAN istasyonuna koyması beklenen besleme hattı tüm taleplere rağmen hiçbir gelişme göstermedi.

Aliağa’da Eshot beklentisi her geçen yıl artarken vatandaşlara bu konudaki taleplerini sorduk. Aliağa Belediyesi’nin cadde üzerine yaptırdığı klimalı duraklarda otobüs değil, minibüs bekleyen vatandaşlar durumun ekonomik olarak sıkıntı yarattığını ifade ettiler. “90 dakika hakkı İzmir’de hemen hemen her ilçede ulaşımda sağlanıyor. Biz de hakkımız olan otobüslerden yararlanmak istiyoruz. İzmir’in çeşitli ilçelerinden her gün Aliağa’ya gelen yüzlerce insan var. Maliyet çok yüksek” ifadelerini kullanarak ilgilileri bu konuda sağduyulu olmaya davet ettiler.

VATANDAŞLAR DİYOR Kİ:
Adil Arslan: 90 dakika hakkımızı istiyoruz. Önemli olan bu konuda gerekli hassasiyetin gösterildiğini görmek. Elbette ek ücret vermek hepimiz açısından sorun yaratıyor.

Cemal Sevgi: Minibüslerin bu konuda etkilenmeyeceği bir sistem getirilmesi gerekiyor. Onların da ekmek paralarına mani olunmayacak şekilde ayarlanabilir. İstanbul’da minibüsler aktarma sistemine dahil ediliyor ama burada bu konuda yapılan çalışmalar askıda kaldı.
Mustafa Demir: Hem Aliağa içerisindeki ulaşımda hem de İZBAN’dan indiğimizde 90 dakika hakkından yararlanmak istiyoruz. Gidiş geliş her gün izban ücreti dahil yüksek bir rakam tutuyor. Aliağa’da iş imkanları fazla. Vatandaşlar mesafe kısaldığı için farklı ilçelerden gelip çalışabiliyorlar ama bunun ücreti bu kadar fazla olmamalı.

Kamuran Bileci: ESHOT istediğimizi her zaman dile getirdik. Bu konudaki talepleri görmeleri gerekir. Bu hakkımızı Aliağa’da da kullanmak istiyoruz.

 

Hızlı Tren HaberleriÜcretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:
Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.